ujemna beta HCG - pytanie o wiarygodność

napisał/a: fra_nia 2014-04-03 15:28
Witajcie,

po lekturze wielu wątków na ten temat zdecydowałam się opisać mój przypadek z prośbą o pomoc w interpretacji.
Cykle mam zwykle 28-30 dniowe, rzadko dłuższe. Ostatni cykl rozpoczął się 9.03. Staramy się o dziecko, współżyliśmy kilkakrotnie w dniach płodnych. Na podstawie śluzu oceniłam, że owulacja była około 15 dc. Ostatni stosunek 25.03. (17dc). W 25 dniu cyklu, czyli 10 dni po prawdopodobnej owulacji zrobiłam poziom beta HCG i wyszedł 0,10 mlU/ml, czyli brak ciąży.
Pytanie jest proste: czy jest jeszcze nadzieja?

Dodam, że od połowy cyklu boli mnie podbrzusze. Ta niska beta trochę mnie podłamała, bo boję się, że te bóle to może być jakiś poważniejszy problem (choć jestem po kompleksowych badaniach ginekologicznych).

Będę wdzięczna za radę - kiedy powtórzyć betę by wynik był 100% wiarygodny/
napisał/a: Gracee 2014-04-03 18:10
Beta HCG została zarobiona za wcześnie i mogła nie wykryć ewentualnej ciąży. Badanie powinno być wykonane w dniu spodziewanej miesiączki i nie wcześniej niż 16 dni po owulacji tudzież po ostatnim współżyciu . Od zapłodnienia do zagnieżdżenia może upłynąć nawet do 10 dni. A jak wiadomo tzw. hormon ciążowy jest wytwarzany dopiero po zagnieżdżeniu się zarodka.
Do momentu aż nie przyjdzie miesiączka nadzieja na ciąże jest.
napisał/a: fra_nia 2014-04-03 18:51
Dziękuję za odpowiedź.

Sama się sobie dziwię, że tak irracjonalnie się zachowuję :/
napisał/a: Gracee 2014-04-03 20:56
Starając się o dziecko takie rzeczy się robi, wiem to z własnego doświadczenia.