Ugryzienie przez psa.

napisał/a: bloodyknife 2013-07-10 20:31
Witam. 2 dni temu zostałem ugryziony przez psa w lewą nogę ( dokładnie w udo ). Od razu po ugryzieniu przemyłem ranę wodą utlenioną. W dwóch miejscach są rany z których poszła krew. Ponieważ wiedziałem czyj to pies to wieczorem tego samego dnia byłem u właściciela psa który pokazał mi kartę ze szczepieniami, a pies był szczepiony w maju tego roku. Sporo poczytałem na temat wścieklizny i martwi mnie jedna rzecz : mrowienie w lewej nodze. Czy może to być pierwszy objaw wścieklizny czy może to mrowienie spowodowane jest samym faktem ugryzienia przez psa ?
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-10 20:41
Być może uszkodzony częściowo nerw to daje takie właśnie mrowienie. Zastanowiła bym się nad tężcem.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/zdrowie-rodziny/tezec-zakazenie-objawy-leczenie_36115.html
Pozdrawiam.
napisał/a: bloodyknife 2013-07-10 21:07
Czy jeśli pies zaraził mnie tężcem, to tak jak przy wściekliźnie, umrze do dwóch tygodni ?
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-10 21:29
No co ty.Bez paniki. Jest możliwość zarażenia się pałeczkami tężca.
" Czasem w okolicy zranienia pojawiają się drętwienia czy mrowienia." =to cytat z tej strony.
Być może uległ zniszczeniu jakiś mały nerw który daje wrażenie drętwienia czy też mrowienia. Z czasem się zregeneruje. Być może to objaw gojenia. Miejsce jest ruchome więc i odczucia mogą być różne. W każdym bądź razie obserwuj. Pozdrawiam.
napisał/a: bloodyknife 2013-07-11 10:39
Byłem w szpitalu z tą sprawą i lekarz powiedział mi, że to właśnie może być wina tego, że pies mógł uszkodzić nerw w nodze. Powiedział mi również, żebym poszedł do właściciela psa ( mimo tego, ze przedstawił mi już kartę szczepień ) i powiedzieć mu aby przebadał zgłosił się z psem do weterynarza w celu przebadania go. Jeśli pies będzie chory mam zgłosić się na oddział chorób zakaźnych. Jednak dziś rano zaczął mnie martwić nowy fakt na który być może wcześniej nie zwróciłem uwagi : mrowienie występuje też w drugiej nodze. Czy jest jakiś nerw odpowiadający za obydwie nogi ?
napisał/a: bloodyknife 2013-07-11 13:26
Przepraszam za drugi post, ale mam jakiś problem z edycją poprzedniego.

Dowiedziałem się dziś jeszcze, że w 2010 byłem szczepiony na tężec oraz błonnice ( nie wiem jak się to dokładnie pisze )
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-11 19:30
Lekarz ma rację właściciel musi udać się z psem do weterynarza. Zdaje się że to jest obwarowane pewnymi przepisami.W psiej ślinie mogą znajdować się różne chorobotwórcze patogeny.
A to układ nerwów obwodowych:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/Nervous_system_diagram.png
Być może że powstają jakieś powiązania. Wiem z autopsji że uszkadzając nerw w lewym pośladku drętwiała mi noga od miejsca uszkodzenia do samych koniuszków palców ale nie miałam żadnych zmian w prawej nodze. Moim zdaniem(nie jestem lekarzem) jakiekolwiek objawy w obydwu nogach były by wynikiem uszkodzenia lub ucisku w kręgach lędźwiowych lub wyżej. Jeśli uważasz że objawy powstały po ugryzieniu i nie było jakiś wcześniejszych urazów to jednak polecam mimo wszystko udać się na zakaźny. Pozdrawiam.
napisał/a: bloodyknife 2013-07-11 19:49
Przed ugryzieniem przez psa moje jedyne dolegliwości to bóle pleców. Pierwszy raz spotkałem się z tym ponad rok temu kiedy musiałem trzymać nieruchomo sztandar przez ponad godzinę. Pod koniec ból był już nie do zniesienia, ale trzeba było wytrzymać. Czy są jakieś badania które mogłyby potwierdzić ten ucisk w kręgach lędźwiowych ?
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-11 20:08
Przede wszystkim lekarz pierwszego kontaktu. On powinien cię skierować do ortopedy w celu dalszych badan. Pozdrawiam.