Ugryzienie przez kota

napisał/a: Linu 2013-10-09 13:59
Witam
Wczoraj kocur na moim podworku zaatakowal moja kotke, dobieglem nie chcial jej puscic to zaczolem z nim"walke"
podczas ktorej mnie ugryzl w nadgarstek dosyc gleboko poczulem ze "posmural" mnie po sciegnach.
Bylem u lekarza po ok 3h siedzenia dostalem recepte na macromax zdaje sie takie 3 niebieskie tabletki i oczywiscie zastrzyk przeciw tezcowi.Wczoraj reka bolala mnie dosc srogo nie moglem utrzymac a napewno mialem z tym duzy problem kubka z herbata.
Dzisiaj rano bylo lepiej nawet duzo lepiej jesli chodzi o bol.
Ale pojawila sie opuchlizna i zaczerwienienie poczytalem troche na temat zakazenia itp. nie wyglada mi na to, bylem w aptece po plastry pani ktora to widziala zapytala czy bylem z tym u lekarza itp jak jej powiedzialem ze boli mniej niz wczoraj stwierdzila ze dobrze...
Moje pytanie brzmi czy tak ma byc ta opuchlizna? szarpalem sie z nim dosyc ostro nim mnie puscil wiec podejrzewam ze poobijane/potluczone to miejsce jest...
aha jesli chodzi o rane ladnie sie zasklepila i zaschla jak narazie sie nic nie slimaczy ani nic w tym stylu.
A druga sprawa moze ktos zna jakas masc ku temu, taka co by pomogla, czy moze nie stosowac?
Pozdrawiam Dominik
napisał/a: piotrosiama 2013-10-09 14:37
Maść to raczej nie, natomiast są w aptekach dostępne różne żele przyśpieszające gojenie - ponieważ są w różnej cenie to wspólnie z farmaceutą coś sobie dobierzesz.