Ugryzienie - nie wiem co mnie ugryzło

napisał/a: Oxygen 2012-05-08 21:13
Witam!

Wczoraj podczas pracy na elektrowni wodnej ugryzlo mnie cos w noge.. Tuż nad kostką.. Było to coś małego, czarnego i udało mi sie to zgnieść w palcach.. Nie wiem co to było ale przypominało mrówkę lub muchę.. Gdy to zgniotłem to była krew więc troszke jej wypił. Do dnia dzisiejszego do godziny 12 nawet nie czułem nic, zapomniałem o tym incydencie.. Ale od tej godziny 12 zaczęło mi to puchnąć, jest taka większa czarna kropka na środku, wokoło jest czerwone a opuchlizna rozrosła sie na około 8cm.. Promieniuje w dół do kostki. Jest ona twarda. W miejscu samego ugryzienia nie boli praktycznie w ogóle ale już poza ugryzieniem tam gdzie promieniuje boli jak nie wiem co gdy dotykam.. Boli także gdy chodze. Uczucie jakby mi rozrywało mięśnie.. Jestem w Niemczech i nie mam ubezpieczenia. Prosze o porady. Może octem przyłożyć ? A opuchlizna ciągle sie rozrasta.

Dziekuje.

Edit@ Przepraszam ale nie wiem w jakim dziale mialem napisać.
napisał/a: piotrosiama 2012-05-08 22:43
Trudno z tego opisu jednoznacznie stwierdzić co Cię ugryzło, ale nieciekawe są te objawy o których piszesz. Podejdź do najbliższej apteki i skonsultuj się z farmaceutą - to chyba możesz zrobić.
napisał/a: Oxygen 2012-05-08 23:43
Niestety ale wygląda to coraz gorzej i chyba dostałem gorączki.. Opuchlizna doszła za kostke. A z ugryzienia zaczęła wypływać woda. Więc jutro rano czeka mnie lekarz. Niestety bedzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni..
napisał/a: piotrosiama 2012-05-09 00:13
A dziś nie masz już szansy na interwencję lekarską ? Ja bym nie czekała z tym do jutra.