Uderzenia gorąca na twarz, poty, złe samopoczucie, ciśnienie

napisał/a: vello 2013-08-29 16:25
Witam
Mam od miesiąca taki dziwny problem. Mam niespodziewane dziwne uderzenia gorąca na twarz, robię się bordowy na całej twarzy i uszach, czuję aż na policzkach i górnych dziąsłach taki "nacisk" - te uderzenia są w różnych sytuacjach - jadąc samochodem, siedząc przed komputerem, pracując czy to fizycznie, czy umysłowo, nawet w domu na łóżku. Oblewa mnie przy tej okazji pot na plecach, mam dziwny posmak w ustach, ogólnie czuję się fatalnie. Nie potrafię tego opisać ale naprawdę fatalnie. Gdy mierzę ciśnienie ciśnieniomierzem elektronicznym mam dziwne wartości np. 170/100, 160/90 itp. Gdy mierzę rtęciowym u lekarza wychodzi zazwyczaj 120-130/80-95 czyli dobrze. Nie chcę wychodzić u lekarza na jakiegoś człowieka wmawiającego sobie choroby, może to jakieś podświadome stany nerwicowe lub coś w tym stylu ale czuję się z tym dziwnie. Dziwnych ukłuć i ucisków w klatce piersiowej nie biorę pod uwagę nawet, bo walczyłem kilka lat z nerwicą lękową i wiem, że to mózg płatał mi figle z takimi bólami :) Przy okazji napomknę, że pierwszy raz w życiu miałem ostatnio zgagę - ostre pieczenie w gardle, dziwne uczucie przez dobre kilka godzin po zapaleniu kilku papierosów....
Ma ktoś pomysł od jakich badań zacząć, czy w ogóle robić?
Walczę przy okazji z dziwnym bulgotaniem/trzaskaniem w lewym uchu, które słyszę w przypadkach zupełnej ciszy, może to mieć jakiekolwiek powiązanie?
napisał/a: talent19 2013-09-24 21:42
Witam.Sprawdz sobie TSH FT3 FT4.Ja miałem podobne objawy i wyszło że mam niedoczynność tarczycy.Pozdr.