Uczulenie?

napisał/a: karolina1685 2013-08-18 21:32
Przez około 4 miesiące cierpiałam na suchość w gardle i kaszel. Teraz kaszel nawet przeszedł ... od jakiś 3 dni nie kaszle. Jednak strasznie często kicham, i mam cały czas suchość w gardle i zaczyna mnie boleć, ponad to mam wrażenie jakbym przez 5 godzin non stop śpiewała(taki mam ból gardła). Nie mam pojęcia czy to alergia czy coś innego. Testów alergologicznych nie miałam robionych.
napisał/a: brunkzor 2013-08-20 01:05
No to zrób testy, to jest najłatwiejszy sposób na stwierdzenie alergii i w jakim stopniu jest się uczulonym. Mnie od pyłków, gdy nie biorę tabletek, niesamowicie boli gardło - szczypiąco-swędzący ból + kaszel - raz suchy, raz mokry - oba z płuc. Przez alergeny tworzy się stan zapalny, więc przy dłuższym kontakcie z nimi stan zapalny może być trudny do wyeliminowania - ja, jak nie brałem tabletek, bo nie miał mi kto przepisać (brak ubezpieczenia), to w końcu po powrocie do tabletek długo potem "walczyłem" o powrót do jako takiego zdrowia. Piłem rumianek + szałwię, Omega3, ibuprofen, wszystko, co przeciwzapalne - dobre 2 tygodnie (prócz ibuprofenu, bo nie można długo stosować).

Także lepiej reagować wcześniej niż później długo cierpieć. Idź do lekarza po skierowanie do alergologa i na testy - zdrowia :)