uczulenie - ukąszenia

napisał/a: iskierka1985 2007-07-17 20:32
No to znowu ja, ta wysypka z czoła zniknęła, byłam u lekarza, przepisała mi tabletki, maść i przeszło. Tym razem co innego. Byłam wczoraj na rowerze i w lesie pogryzły mnie takie wielkie muchy. Przedtem też reagowałam tak na niektóre ukąszenia bąblami, ale to co teraz jest przesada. Mam wielkie czerwone bąble wielkośći pięści, całe nogi mam takie, do tego t piecze i swędzi i tak jakbym miała na tym gorączkę, dosłownie cała popuchłam, że ledwo chodzę. Smaruje hydrokortizonem ale nic to nie daje, jest coraz gorzej, miał ktoś kiedyś coś podobnego? jutro planuję iść z tym do lekarza w razie czego, pozdrawiam
napisał/a: klapouszek2 2007-07-17 22:58
jak przy wysypce wapno do picia, tabl przeciwhistaminowa na noc i posmarować czymś na ukąszenia. Ja polecam Kamagel, Comarol, Fenistil ewentualnie może być nawet Altacet w żelu jak jest w domu czy zwykły ocet.
napisał/a: iskierka1985 2007-07-17 23:03
wapno probowalam, fenistil, ocet rowniez i nic, to nadal rosnie,a do tego temperatura mi wskoczyla na 37,6.
napisał/a: Peter 2007-07-18 10:01
Konieczna wizyta u lekarza (nie zwlekać). Podejrzewam, że konieczny przynajmniej Encorton doustnie i antybiotyk osłonowo, o ile nie ma efektu przy w/w lekach.
napisał/a: iskierka1985 2007-07-19 00:03
Byłam dzisiaj u lekarza. Dostałam jakiś zastrzyk, antybiotyk Clindamycin-MIP, do tego te same maści co poprzednio. Na razie poprawy nie ma, jest tylko gorzej, jedna z tych wielkich napuchniętych paści (wielkość dłoni), na łydce, ma teraz kolor którego sama nie umiem określić, jest tu i róż, i fiolet, czerwień i takie dziwne czarne kropeczki. Czy powinnam odczekać aż antybiotyk zacznie działać czy jechać z tym na pogotowie? temperatura wczoraj 37,6 dzisiaj podobnie.
napisał/a: Peter 2007-07-19 07:36
Antybiotyk dobry. Szkoda, ze nie dał leku p/zapalnego. szybciej by zeszło.