Uczulenie na złoto?

napisał/a: waltergheist 2010-12-07 18:39
Jak może się objawiać czulenie na złoto? od stycznia tego roku noszę złotą obrączkę i zastanawiam się czy nie mam uczulenia na ten metal, ponieważ od mniej więcej kwietnia często, prawie co dzień wieczorem i w nocy czuję swędzenie na całym ciele, ale po zażyciu Amertil Bio swędzenie mija. Ale jeśli to uczulenie na złoto, czemu nie miałem objawów od razu?? Mam zamiar zrobić testy ale najprawdopodobniej dopiero po nowym roku. Czy zauważyłbym jakąś różnicę zdejmując obrączkę np. na tydzień??
napisał/a: piotrosiama 2010-12-07 18:58
Witam !
Alergia na złoto dość rzadko się zdarza a Ty odczuwasz to swędzenie wieczorem i w nocy na całym ciele więc dlatego szukałabym innej przyczyny. Przeanalizuj co stosujesz do higieny, może zmianiałeś proszek do prania lub płyn do płukania tkanin, nowa piżama itp. Obejrzyj też dokładnie miejsce spania.
pozdr.
napisał/a: waltergheist 2010-12-07 21:55
Zaczęło się to zaraz po narodzinach mojego syna, i z tego co pamiętam nasza pościel była wyprana w proszku dla niemowląt (ponieważ żona czasami wcześnie rano kładła synka na naszym łóżku aby go przebrać itp.) ale z tego co wiem to właśnie proszki dla niemowląt nie uczulają. Moje swędzenie pojawiło się niedługo po narodzinach dziecka, ale gdy czasami wyjeżdżam za granicę na miesiąc i nie mam bezpośredniego kontaktu z synkiem ani żoną, problem nie ustaje, tzn. co 2-3 dni swędzi wieczorem i w nocy dopóki nie wezmę Amertilu, wtedy ustaje.
napisał/a: piotrosiama 2010-12-07 22:04
Pomyśl jeszcze co nowego nosisz, stosujesz, może lakier na podłodze itp. właśnie od kwietnia bo jak rozumiem od tego właśnie m-ca zaczął się problem. Dlaczego uważasz że to może być obrączka ? /może nie jest złota a z domieszką/
napisał/a: waltergheist 2010-12-07 22:18
Z tego co wiem nie ma czystozłotej biżuterii, wszystkie wyroby jubilerskie są zrobione ze stopu złota z innymi metalami (czyste złoto jest za miękkie). Obrączkę noszę od początku stycznia a problem zaczął się w okolicach kwietnia, może maja, więc nie wiem czy taka opóźniona reakcja jest możliwa czy nie powinienem zareagować od razu (gdybym był rzeczywiście uczulony). No cóż czekają mnie na pewno testy ale po pierwsze trudno się dobić do jakiegoś alergologa, a poza tym słyszałem że takie testy to 3 dni w szpitalu... :/
napisał/a: piotrosiama 2010-12-07 22:25
Odnośnie obrączki - oczywiście że będzie z domieszką tylko, że reakcja byłaby w ciągu paru dni i do tego miejscowa. Ja tak miałam gdy kupiłam nowy zegarek z bransoletą. Może lubisz coś na wieczór przekąsić /orzeszki, chipsy itp/czy wypić ? Tak Cię podpytuję gdyż próbuję ustalić przyczynę.