UCZULENIE NA ZINACEF

napisał/a: kacha0903 2009-03-24 10:27
Witam!!! Mam pytanko, czy jeśli ja jestem uczulona na penicylinę czy mój synek tez może być na nią uczulony??? Teraz był chory, dostawał zastrzyki zinacef. Kilka dni po zastrzykach okazało się że ma grzybicę w jamie ustnej, wysypkę na twarzy, pleckach, brzuszku. Czy może to mieć związek z zastrzykami, które brał i uczulenim na penicylinę???
napisał/a: Peter 2009-03-24 11:28
kacha0903 napisal(a):Witam!!! Mam pytanko, czy jeśli ja jestem uczulona na penicylinę czy mój synek tez może być na nią uczulony??? Teraz był chory, dostawał zastrzyki zinacef. Kilka dni po zastrzykach okazało się że ma grzybicę w jamie ustnej, wysypkę na twarzy, pleckach, brzuszku. Czy może to mieć związek z zastrzykami, które brał i uczulenim na penicylinę???

Tak, może być związek. A grzybica na pewno.
napisał/a: kacha0903 2009-03-24 11:50
Dziękuję bardzo za odpowiedź!! Jak mogę sprawdzić czy mój synek jest uczulony na penicylinę???
napisał/a: Peter 2009-03-24 11:59
Kiedyś robiono próbę uczuleniową. Teraz tego się nie praktykuje.
Moim zdaniem te objawy sugerują możliwość uczulenia na penicylinę, bo istnieje tzw. krzyżowe uczulenie na cefalosporyny i penicylinę. Zasadniczo zalecana ostrożność przy przepisywaniu antybiotyków z gr. pochodnych penicyliny i cefalosporyn.