uczulenie na pyłki i pleśń a podawanie leków

napisał/a: bozia30 2014-02-13 21:34
witam
proszę o pomoc.Jestem mamą 4 latka u którego w listopadzie po zrobieniu testów skórnych stwierdzono uczulenie na pyłki drzew i pleśń.Przepisano mu leki xyzal,flixotide i doraznie ventolin.I tu mam problem kiedy zacząć podawanie wiem że drzewa już zaczynają pylić ale na razie nie widzę u synka żadnych objawów.Flixotide i ventolin dostał gdyż często chorował na zapalenia oskrzeli i przeziębienia.Przy chorobie nie bylo tak że ma katar i przechodzi ale przeważnie kończyło się na antybiotyku albo inhalacji z pulmicortu.Teraz wiem że te choroby mogły być też spowodowane wadą serca w pażdzierniku przeszedł operację,dodatkowo pierwszy rok w przedszkolu no i alergia.
I teraz co zrobić zacząć podawać sam xyzal,kiedy i czy wprowadzać flixotide??Jak długo się podaje takie leki?Lekarz alergolog przepisała go ze wzgledu na choroby i kaszel a na razie jest ok bo synek nie może chodzić do przedszkola.I druga strona kaszel mógł być taki straszny przy przeziebieniach bo miał zle ukrwione płuca ze wzg na wadę serca.Proszę o radę nie znam się na tym nie chce zrobić zle nie podając mu flixotide ale też boję się mu zaszkodzić podając mu.