Uczulenie na dłoniach

napisał/a: mikolaj90 2013-10-20 18:49
Witam. Temat może i dziwny i taki jest. Mianowicie od kilku lat na moich dłoniach wychodzą czerwone plamy. Raz robiły się aż dziury ale to mięło. Teraz tylko czerwony wysyp na palach od rąk. Najbardziej prawa dłoń. W tamtym roku postanowiłem zrobić testy alergiczne płatkowe na plecach oraz wziewne i pokarmowe ale te dwa ostatnie nie wykazały przyczyny. Wyszło uczulenie na tiomersal i lekarz STWIERDZIŁ, ŻE PRZYCZYNĄ UCZULENIA JEST TIOMERSAL. Skóra na moich plecach (tam gdzie był alergen) zrobiła się bardzo mocno czerwona i swędziało mnie to.

UWAGA ! To bzdury !

W te wakacje wyjechałem do rodziny na 2 tygodnie. Przez te 2 tygodnie pobytu MOJA SKÓRA WRÓCIŁA DO NORMALNEGO WYGLĄDU, UCZULENIE ZNIKŁO, POSZŁO W SINĄ DAL !!! Nie mogłem uwierzyć w to, nie brałem żadnych leków przeciwalergicznych.

Po powrocie do domu problem z uczuleniem wrócił i znowu zrobił mi się czerwony wysyp na palcach.

Proszę o odpowiedź, pomoc oraz o dyskusję związaną z tym problem bo uczulenie objawia się tylko i wyłącznie u mnie w domu ! Co to może być ?
napisał/a: piotrosiama 2013-10-20 23:53
Hmm wygląda to na jakiś rodzaj alergii kontaktowej. Przeanalizuj z czym masz w domu do czynienia a czego nie robisz/nie dotykają Twoje dłonie poza domem.
napisał/a: Odetchnij_Spokojnie 2013-11-26 10:07
Witam,
Wyprysk dłoni to bardzo szeroka dolegliwość. Jeżeli ustepuje w trakcie wyjazdu - należy się zastanowić co robi pan w domu i pracy. Czy detergenty używane w domu nie niszczą naskórka, czy woda nie jest zbyt twarda, z jaka chemią ma pan kontakt w domu i pracy. Schorzenie trudne do leczenia. Wymaga dokładnej samoobserwacji oraz wcierania w dłonie środków chroniących naskórek.

Pozdrawiam,
Ekspert OdetchnijSpokojnie odpowie na Twoje pytania dotyczące alergii, astmy i anafilaksji. Pamiętaj, że zawsze warto jest się udać na wizytę do Twojego alergologa. Więcej informacji znajdziesz na www.odetchnijspokojnie.pl.