Uczulenie na antybiotyki?

napisał/a: dresik 2013-11-02 13:58
Witam.Jestem w trakcie leczenia helicobacter pylori.Dziś piaty dzień brania antybiotyku amoxicilline(zostala ostatnia dawka na noc) i jutro zmiana na clarithromycine.Do tego biore lek przeciwgrzybiczny omeprazole.Dzis pojawily sie u mnie na szyi i dekolcie drobne plamki-kroski.zaczęlam szperac na internecie o skutkach ubocznych i wyczytalam ze amoxycylina to pochodna penicyliny na ktora jestem(przynnajmniej bylam majac lat kilka:))uczulona.Czy moze byc to objaw uczulenia na penicyline?Jezeli tak to co robic dalej.Zglosic sie do lekarza czy nie ma powodu do panikowania i zarzyc ostatnia dawkę?Dodam jeszcze ze czuje ogolne duze oslabienie i sennosc,w drugim dniu kuracji pojawila sie infekcja objawiajaca sie bolem gardla,kaszlem i wydzieliną z nosa(jak dla mnie zwykle przeziebienie)byc moze stąd oslabienie.Proszę o odp.z góry dziękuję.pozdrawiam.
napisał/a: dresik 2013-11-05 11:56
Witam wszystkich odwiedzających.Doradcy śpią:( Napiszę kilka słów na temat przebiegu moich skutków ubocznych po braniu amoxycyliny(duomox).zaryzykowałam i wzięłam ost.dawkę.Na następny dzień wysypka powiększyła się troszkę i strasznie swędziała .Zaczęłam brać wapno i pić dużo zielonej herbatki.Dwa dni po skończeniu zarzywania amoxycyliny wysypka przestała powiększać się.Zamieniła sie w wodno ropne pęcherzyki.Wczoraj przetarlam te miejsca ziolami szweckimi dzis rano powtórzylam i jest juz spoko.wszystko przygasa.Moze komuś przydadza sie te info.szukajac sama napotkalam sie na sporo pytań na ten temat.pozdrawiam i zdrowia życzę.