Uczucie szybkiego bicia serca

napisał/a: doniu014 2013-03-22 01:14
Witam, mam 19 lat, od około 2 lat, około raz w miesiącu mam taką sytuację, że zaczynam czuć, że bardzo szybko bije mi serce (puls 138 nawet), do tego pojawiają się uczucie gorąca, słabość i suchość w ustach. Dzieje się to w różnych sytuacjach np. przy wejściu do klasy, przy wejściu na sale gimnastyczną, podczas ćwiczeń na sali. Miałem robione echo, badania na tarczyce, na cukier i wszystko jest "w granicach normy". Dwa razy gdy zabierało mnie pogotowie na oddziale stwierdzono w ekg za 1 razem że też jest "w granicach normy" a po 15 min i ponownym badaniu "wszystko jest idealnie". Zaczyna mnie to irytować, ponieważ nikt nie potrafi powiedzieć co mi jest. Proszę o pomoc.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-03-22 10:06
Zbadałbym krew a dokładnie : potas , magnez , tsh , kortyzol , morfologia 5.
Na dziś można zastosować : omegę 3 w dawce 2000 mg , koenzym q10 w dawce od 60 mg i magnez bo dobrze działają na serce.
napisał/a: FizjoBartek 2013-03-23 13:31
Witaj.
Mimo, że wydawać się to może stosunkowo rzadkie, niemiarowość Twojego tętna mogłaby wskazywać na arytmię, a dokładniej napadowy częstoskurcz nadkomorowy. Warto rozważyć badania również w tym kierunku.
napisał/a: doniu014 2013-03-23 13:57
potas mam w normie,
tsh,ft3,ft4 w normie

co do arytmii to powinno chyba wykazać w echo albo w ekg, które miałem robione i było w granicach normy
napisał/a: FizjoBartek 2013-03-23 17:00
Nie koniecznie. Echo ukaże tylko strukturę anatomiczną serca jednak nie jest badaniem elektrofizjologicznym.
Co do ekg też tak nie musi być. Rzeczywiście zdarza się że załamek załamek P ukrywa się w załamku T natomiast nie jest to regułą.
Jeśli nie wyszło to EKG mogło nie zostać zinterpretowane pod tym kątem.
napisał/a: doniu014 2013-03-23 18:26
Ale czy to, mogłoby rzutować na uczucie gorąca, słabość i różność okresu występowania?
napisał/a: FizjoBartek 2013-03-24 08:28
Ciężko mi powiedzieć czy te objawy mogą również świadczyć o powyższej chorobie. W każdym razie warto byłoby abyś porozmawiał o tym ze swoim lekarzem i ewentualnie był diagnozowany w tym kierunku.