Uczucie słabego parcia na mocz

napisał/a: TomekCas 2015-01-01 12:12
Borykam się z dziwnym problemem tak od paru już miesięcy. Mianowicie nie wiem jak to dokładnie opisać ale postaram się. Problem polega na tym, że nie mam takiego mocnego parcia na mocz, niż kiedyś. Np gdy dużo wypije to czuje że muszę iść do WC ale nie jest to tak silne jak kiedyś. Podejrzewam, że popełniałem błędy i często w nocy zamiast iść do WC to przetrzymywałem zbyt wiele razy. I coś może pęcherz zaczął inaczej pracować.

W lutym rok temu miałem badanie krwi i moczu.. nic nie wykazało złego w moczu. Bo leczę nadciśnienie i przepukline przełyku. Natomiast w wakacje trafiłem z ostrym bólem w klatce do szpitala (atak przepukliny) i lekarz wykrył w badaniu moczu bakterie.. Dał mi antybiotyk i go brałem.. Zdziwiłem się bo nigdy nie mialem problemów z moczem..

Od Września jakoś zacząłem odczuwać właśnie słabe parcie na mocz. Nie wiem czasami mam wrażenie, że może to coś z moją psychiką? Przeważnie w nocy to jak się obudzę to normalnie czuje parcie na mocz i szybko lece do WC. Najgorzej jest w dzień.

Czy może to być wina bakterii, że jeszcze ich do końca nie wyleczylem? Trochę to dziwne aby bakterie takie coś powodowały. Oddaje mocz chyba prawidłowego koloru - zabarwiony (żółty) a czasami nawet przezroczysty (to też zależy od ilości wypitej wody). Dodatkowo zauważyłem, że czasami pobolewa mnie "lekko" cewka moczowa - możliwe ze dzieje sie to gdy mam częstomocz.

Co to może być? Czytałem sporo o prostacie i innych problemach z układem moczowym i nic nie pasuje do mojego problemu. Możliwe, że to jakieś zaburzenia mikcji? Na szczęście nie popuszczam nigdy moczu i nie mam problemu z oddaniem moczu w WC (i obym tego nigdy nie doświadczył).

Biorę leki na nadciśnienie Concoram i na przepukline Controloc / Polprazol - mogą one to powodować?

BTW. Zapomniałem dodać, że z dwa miesiące temu stosowałem suplement diety z żurawiną - ZuraVit czy jakoś tak się nazywał. Miałem po nim wrażenie, że jest lepiej.
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-02 01:01
Witaj.Prosze napisac o ile jest to mozliwe jakie wczesniej wykryto bakterie i jakie bylo przeprowadzone leczenie.Czy obecnie byly wykonywane powtorne badania ,aby wykluczyc ZUM?
Piszesz tez ,ze stosujesz leki na nadcisnienie i to jest tez bardzo istotne poniewaz takowe leki maja w swoich skutkach ubocznych roznego rodzaju zaburzenia zwiazane z mikcja jak ,np: czeste jego oddawanie ,zaburzenia w jego oddawaniu,nocne badz tez dzienne.Raczej leki z grupy IPP nie powoduja takich objawow bo maja za zadanie zmiejszac wydzielanie kwasow zoladkowych.Dopytam czy chorujesz jeszcze na cos? jakies inne leki przyjmujesz?
napisał/a: TomekCas 2015-01-02 08:09
Dziękuje za odpowiedź. Tzn to tak jak w lipcu trafiłem do szpitala przez atak przepukliny to mi zrobili dokładne badania.. moczu , krwi .. itp .. I lekarz mówił, że są w moczu bakterie - ja zdziwiony bo nie miałem z tym jeszcze problemów. Mówił, że są to jakieś typowe bakterie i nie mam się co przejmować.. Przepisał mi antybiotyk Ciprinol. I brałem jak kazał.

Mam jeszcze wyniki i napisał, że bakterie są "dość liczne" bo oznaczyl to skrótem "d liczne". Nazwy nie podał. Jeszcze zauważylem, żę mam więcej Leukocytów.

Później już nie robiłem badań bo nie miałem nigdy czasu.. Teraz w styczniu chyba jak pójdę do swojej lekarki po leki to powiem o tym problemie..

Ale co dziwne.. w kwietniu jeszcze, czyli parę miesięcy przed trafieniem do szpitala (lipiec). miałem dokładne badania moczu i nic nie wykryto..

Choruje tylko na nadciśnienie i przepukline przełyku. I starczy tych chorób :P.. Nie, żadnych więcej leków nie biorę. Chociaż co mi się przypomniało. Od października / listopada biorę mocniejszą dawkę Concoramu bo lekarce nie podobały się moje wyniki rozkurczowe w badaniu cisnienia. Może to faktycznie Concoram wpływa na to , że mam problemy z brakiem takiego czucia na mocz..

Czy te uczucie słabego parcia na mocz może być spowodowane ZUM? Ciężko co okolwiek w internecie znaleźć na temat mojego problemu. To naprawdę dziwna sprawa. Może coś zwieracze źle pracują hm Sam nie wiem.
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-03 14:50
Wiesz na poczatek dobrze byloby wykonac badania aby wykluczyc lu potwierdzic ewentualnie zakazenie ukladu moczowego !
Takze nawet prywatnie wykoanj takowe badanie poki co ogolne badanie moczu zobacze jakie sa wyniki ,a pozniej pokieruje dalej...
Leki ,ktore zazywasz na nadcisnienie maja wplyw na uklad moczowy i problemami z mikcja ,tym bardziej jak masz zwiekszone dawki leku,dlatego nalezaloby jesli wykluczy sie ZUM porozmawiac o tym z lekarzem prowadzacym.
napisał/a: TomekCas 2015-01-17 16:57
Bylem u swojej lekarki i dostałem skierowanie na wykonanie badania moczu.

Jeżeli chodzi o wydalanie moczu to nie mam problemów .. oddaje je bez problemów .. Teraz od wielu dni pije niemal 1,5 wody niegazowanej bo to dobrze wpływa na moją przepuklinę. Picia gazowane odstawiłem od 2 miesięcy .. już żadnej coli nie pije, którą piłem w sporych ilościach przez wiele lat.

Borę Prouro i Urosept.. może w jakimś stopniu pomoże? bo chyba nie powinno zaszkodzić. Tylko, że Urosept jest moczopenny i w nocy czuje często mocno nabuzowany pęcherz.

Czy to co mi doskwiera czyli słabe parcie na mocz to może być przez bakterie czyli zakażenie układu moczowego? Przeszukałem różne źródła w necie i w żadnym z opisów ZUM nie było wzmianki o moch dolegliwościach. Dziwna sprawa.
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-20 15:42
Poczekajmy na wyniki moczu i zobaczymy ;) ,ale co wazne przed badaniem nie mozesz uzywac zadnych prepartaow dzialajacych na uklad moczowy bo wyniki beda bledne.(!!)
Po wykluczeniu ZUM zostaje problem z lekami ,ktore zazywasz ,a ktore powoduja ow roznego rodzaju objawy w tym te co opisujesz wlasnie z mikcja
napisał/a: TomekCas 2015-01-21 12:46
Czyli na ile dni przed pójściem na wykonanie badania ogólnego moczu , powinienem odstawic leki / preparaty działajace na układ moczowy?
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-21 22:03
Ogolnie to na tydzien bo takie preparaty moga zafalszowac wynik to samo tyczy sie jesli wykonuje sie posiew bakteriologiczny i tutaj jesli zazywane sa antybiotyki to po zakonczeniu ost.dawki okolo 2 tyg .dlatego iz antybiotyki na dlugo jezszcze po zakonczeniu kuracji utrzymuja sie i dalej dzialaja w naszym organizmie przez jakis czas