uczucie podrażnienia poniżej gardła, ucisk w klatce

napisał/a: koyoyot 2009-04-20 22:03
Witam!
Jako że nie znalazłem postu o podobnych dolegliwościach chciałbym prosić o pomoc.
Mam 22 lata, kilka dni temu zaczęło mnie boleć z lewej strony mostka tak u góry tuż pod obojczykiem. Towarzyszyło temu uczucie nacisku na górną część klatki piersiowej. Zrobiono mi wtedy EKG i lekarz zbadał mnie osłuchowo. Oba badania wyszły ok. Ból stopniowo minął, uczucie nacisku również, jednak pozostało uczucie podrażnienia jakby oskrzeli/tchawicy. Tzn nie gardła ale niżej na wysokości mostka. Jest to uczucie takiego drapania, zalegania. Nie towarzyszy mu kaszel, z oddychaniem nie ma problemów jednak w szczycie głębokiego wdechu czuję jakby lekkie ograniczenie i "chęć kaszlu". Gdy próbuję to odkaszlnąć kaszel jest suchy i zwiększa to uczucie drażliwości. Jestem obecnie za granicą a wszystko zaczęło się krótko przed wyjazdem (silny stres). Czy to może być reakcja na stres lub alergiczna? (nie mam stwierdzonej alergii). Co może pomóc w takiej sytuacji? (na tutejszą służbę zdrowia liczyć nie mogę). Żadne inne objawy w stylu katar/ból gardła/gorączka nie występują.
Dodam że wysiłek fizyczny (30 min biegu) pomaga ale nie mogę przecież biegać cały dzień:)
Bardzo proszę o jakieś wskazówki.
napisał/a: Altrs 2015-06-20 15:40
Witam.
Odświeżam temat ponieważ mam dokładnie takie same objawy i nie wiem co z tym zrobić. Uczucia podrażnienia czasem znika lub nasila się z dnia na dzień. Trwa to już u mnie dobre kilkanaście miesięcy. Może miał ktoś również podobny problem i mógłby pomóc?