Uczucie podczas zasypiania

napisał/a: Vck10 2014-04-03 02:01
Witam! Piszę w sprawie dość ciekawego uczucia, które sporadycznie towarzyszy mi podczas zamknięcia oczu i próby zaśnięcia ;) Nie zdarza mi się to często, może 2 razy w miesiącu, ale pamiętam, że mam to od dziecka. Otóż gdy próbuję zasnąć, nagle mam wrażenie, że moje ciało przybiera bardzo duże, wręcz okrągłe rozmiary i czuje się dość klaustrofobicznie, jakby już nie było miejsca w pokoju, a następnie jak patyczek, nitka dosłownie, i wtedy pokój wydaje mi się olbrzymi a ściany bardzo odległe i tak na zmianę ;) Lecz nie jest to zbyt przyjemne i uczucie mija gdy otworzę oczy i rozejrzę się.. Ciekawi mnie czy ktoś się z czymś podobnym spotkał, dodam że mam 20 lat i raczej nie mam problemów żadnych ze sobą, nie mam ani agorafobii ani klaustrofobii, czekam na odpowiedź ;)
napisał/a: k23 2014-04-13 01:29
Witaj. Jak na moj gust to moze byc kilka rzeczy. Pierwsze co mi sie nasuwa na mysl to OOBE. Nie masz uczucia wznoszenia ske lub odzielania od ciala?

2. Organizm szybko wpada w fale delta/theta przez co doznajesz halucynacji zmyslowych. Ma to miejsce w glebokim transie chociazby:) Czy mozesz jakos wplywac na reakcje swojego ciala i sterowac tym uczuciem?
napisał/a: Vck10 2014-04-15 05:48
Haaa odkąd zainteresowałem się w liceum świadomym śnieniem i oobe, już różne rzeczy udawało mi się z ciałem robić ;) Poniekąd mogę sterować, ale wydaje mi się że to trochę za wcześnie na theta/delta, bo jakieś 1-2 minuty po położeniu się i zamknięciu oczu ;) i od dziecka to mam, a wtedy raczej nie eksperymentowałem z transem, no chyba, że nieświadomie ;) I nie oddalam się od ciała, wręcz przeciwnie, jestem w nim aż za bardzo skupiony ;) ciężko zresztą opisać to słowami, w każdym razie niebyt to przyjemne uczucie, nie przejmuję się nim ale strasznie ciekawi mnie jego natura lub źródło ;) Ale może masz rację, że jest to związane z falami mózgu i transem, następnym razem spróbuję na to zwrócić uwagę i opiszę ;) Pamiętam jedynie że zawsze w sumie po tym szybko zasypiałem, bo czasem to i z godzinę i więcej mi zejdzie zanim wszystko poobmyślam i wkońcu zasnę, taki filozof ze mnie. ;) A dzisiaj 5:47 a ja dalej nie śpie, ciekawe kto na zajęcia wstanie ehhh
napisał/a: k23 2014-04-16 01:00
Z transem to jest tak, ze czasem od razu schodzisz głeboko... Ale mozesz tez jakiegos neurologa zapytac, by wykluczyc podloze somatyczne:) jak juz bedziesz wiedzial na pewno ze uklad nerwowy jest zdrowy to pozostaje psyche;) poobserwuj i daj znac jak tam:) Pozdr