Uczucie obręczy na głowie

napisał/a: byczek88 2012-03-30 19:51
Witam, od około 1,5 roku towarzyszy mi niesamowicie irytujące uczucie obręczy założonej na głowie(konkretnie na czole). Uczucie to towarzyszy mi każdego dnia(praktycznie od rana do wieczora), zmienia się tylko jego nasilenie(raz jest lepiej, a raz gorzej). Delegliwość ta strasznie mnie ogranicza, a szczególnie trudne jest podejmowanie przezemnie jakiej kolwiek działalności intelektualnej dlatego, że wtedy zazwyczaj obręcz jakby się zaciska(aktywność fizyczna przynosi z kolei niewielką ulgę). Mój neurolog już rozkłada ręce, miałem robione TK głowy które nic nie wykazało, według badania neurologicznego również jestem zdrowy...
Czy ktoś z was miał kiedyś coś podobnego i mógłby mnie naprowadzić co może być przyczyną takiego dziwnego objawu?.Chciałem jeszcze zaznaczyć, że NIE jest to ból głowy! Ja już podejrzewam rożne rzeczy takie jak borelioza, czy na przykład stwardnienie rozsiane (tym bardziej że od pół roku mam parestezję 4 i 5 palca w prawej ręce). Dodam jeszcze, że w walce z obręczą bardzo pomocne okazuje sie nałożenie czegoś na głowę, np założenie hustki...

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny