Uczucie deja vu,niedowłady rąk

napisał/a: wiolczyk 2014-02-07 19:30
Mam 40 lat i od prawie siedmiu mam dziwne ataki.Atak polega na tym że mam uczucie deja vu któremu towarzyszą silne mdłości i wrażenie że stanie się coś złego. Trwa to do 30 sekund. Po całym zdarzeniu czuję silne kołatanie serca i skacze mi ciśnienie(nawet 170/100). Tego typu ataki zdarzają mi się nieregularnie,czasem co dwa tygodnie a czasem jedno na pół roku. Próbowałam zaobserwować kiedy to się dzieje ale nie ma jakichś konkretnych sytuacji.Czasami przez cały dzień czuję że to nadchodzi ale ostatecznie nic się nie dzieje. Drugi mój problem to niedowłady rąk. Np przy odkręcaniu butelki czy wykręcaniu ścierki. Najpierw nie mam siły a jak już to zrobię nie mogę rozprostować palców. Najgorzej jest w pracy ponieważ pracuję w kuchni i często nie mogę rozprostować rąk po odłożeniu noża. Mam zdiagnozowane nadciśnienie i przyjmuję na to lek (Omesar) oraz często mi się zdarza zapalenie żył(mam żylaki) Proszę o poradę czy oba te problemy mogą być objawem tej samej choroby i do jakiego lekarza powinnam się udać?