Uczucie ciężkości i kilkutygodniowy ból brzucha

napisał/a: trzydziestytrzeci 2014-06-24 22:35
Mam 24 lata i od prawie dwóch miesięcy borykam się z następującym problemem:
- raczej lekki, ale nie ustępujący tępy ból brzucha, nie dający się jednoznacznie określić, na całym obszarze brzucha.
- stale uczucie ciężkości w brzuchu, nawet rano po przebudzeniu czuję się jakbym zjadł syty obiad. jednak gdy leżę lub siedzę wszelkie objawy bólowe ustępują bądź łagodnieją na tyle, że o nich zapominam, gdy tylko wstanę z łóżka czuję się jakby ktoś mi nadmuchał balon w żołądku. czuję parcie na ściany żołądka od wewnątrz, silne rozpychanie. podczas snu nic nie czuję, raczej nie mam problemów z zasypianiem.
- w ogóle nie czuję głodu. zauważam, że muszę coś zjeść dopiero jak zaczyna mi burczeć w żołądku. przy jedzeniu nadal czuję się syty. rano, po południu, wieczorem - nie ma różnicy. staram się jeść mało i o stałych godzinach.
- cały czas mam wiatry, wzdęty brzuch, odbija mi się (choć nie jest to nagminne),
- problemy z wypróżnianiem, uczucie niepełnego wypróżnienia. w tej chwili częściej raczej zatwardzenie niż biegunka, wcześniej np. po kawie od razu musiałem biec do toalety, teraz nie mogę się po niej wypróżnić.
- ciągłe przelewanie w żołądku, burczenie, dziwne odgłosy.
- byłem u lekarza. zrobiłem ogólne badania krwi - wszystko w normie oprócz podwyższonego cholesterolu. przepisała mi Duspatalin, Debretin, Controloc - biorę je od miesiąca i nie zauważyłem znacznej poprawy (nie wiem czy objawy zelżały czy ja się przyzwyczaiłem). od dwóch tygodni jem same warzywa i owoce, kasze, raz na tydzień gotowane mięso z kurczaka. nie widzę poprawy. zostałem skierowany na kolonoskopię - jednak termin mam na koniec sierpnia.
- schudłem trochę choć nie wiem czy to z powodu diety czy choroby.
- nie zauważyłem też, żebym był bardziej ospały czy anemiczny - może trochę ale raczej jest to spowodowane większa ilością pracy w ostatnim czasie.
- nie zauważyłem też nasilenia się objawów po spożyciu alkoholu (kilka piw).

Bardzo proszę o pomoc, leki nie pomagają a na kolonoskopię muszę czekać jeszcze 2 miesiące. Jeżeli ktoś miał podobne objawy lub wie co może mi dolegać - będę bardzo wdzięczy za wszelkie informacje/porady.
napisał/a: 1991katariolka 2014-07-04 18:43
Hej ;)

Masz wszystkie moje dolegliwości tylko mnie jeszcze towarzyszy gorączka, nudności, zgada, omdlenia.
Trudno po samych objawach postawić prawidłową diagnozę.
Na pewno masz problem, ale bez wyników badań nie wiadomo czy to zapalenie jelita, żołądka czy może i refluks.
Ja nie miałam kolonoskopii a gastroskopie. Mnie sprawdzono żołądek, a Tobie będą badać jelita.
Od 2 lat leczę się na zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks żółciowo przełykowy.
Przed badaniem też dostałam leki takie jak by na oślep i też nie pomagały.
Musisz spokojnie czekać na badanie i wyniki, żeby lekarz dobrał odpowiednie leki.
Póki co możesz sobie pomóc odpowiednią dietą. Czyli unikać ciężkich potraw: makaronów, tłustych, fastfood też odpada, alkohol również bym Ci odradziła, nabiał na takie dolegliwości też niekorzystnie wpływa.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości :)
napisał/a: sikoreczka_89 2018-12-02 20:20
kto by pomyślał że karczoch ma mnóstwo właściwości które właście są idealne na takie dolegliwości, uczucie ciężkości zgaga na to może pomóc sok z karczocha, ja znalazłam w internecie sok karczoch salus, ale widziałam też w aptece na osiedlu