Uczucie ciała obcego w przełyku

napisał/a: Aniaa1983 2015-10-14 11:36
Dzień dobry,

Od ponad 2 miesięcy, głównie z prawej strony mam dziwne odczucie kłucia w przełyku, uczucie jakby niewielkie kęs jedzenia stanął w przełyku, uczucie drapania. Miewam chrypkę, nie mam zgagi. Jem - przełykam normalnie. Mam nieprzyjmny zapach z ust (przełyku). Zęby są zadbane. W buzi pojawiają się małe pęcherzyki wypełnione płynem lub krwiste, które znikają po ok. 12 godzinach, czasem łuszczy się błona śluzowa (bezboleśnie).

Od ponad pół roku żyję w ogromnym stresie spowodowanym infekcją hpv. Zauważyłam że objawy ze strony przełyku nasilają się gdy nasila się stres.
Laryngolog stwierdził że mam bardzo podrażnione gardło i zwiększone napięcie zwieracza gardła. Przepisał lek Helcid (inhibitory pompy protonowej). Przyjmuję ok. tygodnia, nie zauważam poprawy.
Nie palę, nie piję alkoholu, jem owoce i warzywa, prawie ogóle nie jadam mięsa, jem za to sporo nabiału. Nie piję nic gazowanego, tylko wodę, naturalne soki, herbaty zieloną, czystek.

Czy jeśli to refluks - może on być spowodowany przewlekłym stresem? Jest to możliwe? Nie kojarzę żebym wcześniej miała takie problemy.

Proszę o pomoc lub wskazówki co mogę zrobić aby sobie pomóc.

Pozdrawiam