Uczucie "ciała obcego" w gardle po seksie oralnym

napisał/a: AZX 2016-12-05 12:07
Witam.

Cztery tygodnie temu poza pocałunkami francuskimi uprawiałem seks oralny z kobietą - ja jako strona aktywna, niestety bez zabezpieczenia. Tego samego dnia zaczęło mnie lekko boleć gardło. Po 3 dniach profilaktycznie zażyłem azytromycynę w jednorazowej dawce 1g, bojąc się, że mogłem się zarazić np. rzeżączką gardła. Tej samej nocy bolało mnie mocniej. 2 dni później pojawiło się uczucie ciała obcego w gardle po prawej stronie, które przeniosło się na lewą. Trwało około 10 dni, na końcu zmieniając się w lekki ból gardła (bez uczucia ciała obcego) i ustąpiło. Przez kilka dni nie miałem objawów, niestety uczucie wróciło i trwa nadal.

Nie mam raczej problemów z połykaniem płynów czy pokarmów, ale przełykając ślinę czuję, że coś jest nie tak. Nie mam gorączki ani kaszlu. Dodam, że migdałki miałem wycinane w dzieciństwie. Tabletki do ssania nie pomagają.

Na co te objawy mogą wskazywać? Czytałem o infekcjach, których można się w ten sposób zarazić, ale chyba większość nie daje objawów tak wcześnie (np. HPV, kiła) albo daje też inne (nie zauważyłem zmian w jamie ustnej). Do jakiego lekarza powinienem się udać? Muszę iść prywatnie, a nie z NFZ - laryngolog czy ktoś inny?

Pozdrawiam i proszę o rady.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-12-05 16:20
Uważam, że warto zacząć od wizyty u lekarza POZ.