Ucisk w skroniach

napisał/a: Kasia1978 2017-06-09 18:15
Witam .Mam39Lat miałam robiony RM głowy ,gdyż od rok czułam ucisk w skroniach dochodzący do uszu Dziś odebrałam wynik i nie wiem jak to mam rozumieć .W lewej półkuli mózgu widocznych kilka drobnych ognisk uszkodzenia istoty białej wielkości do 3-4 mm,lokalizujace sie w pobliżu styku korowo-podkorowego - najprawdopodobniej o etiologii naczyniowej.Poza tym mózgowie w normie bez potologicznych zmian ogniskowych .Uklad komorowy nieposzerzony ,nieucisniony ,nieprzemieszczony.Zmian podejrzanych o rozrost npl nie stwierdza się .Program dyfuzyjny jest prawidłowy.Wspomne ze ciśnienie tętnicze mam niski tzn 108/66 puls 70
napisał/a: PioCS 2017-06-21 16:12
Witam, pytania 2 mam :)
1. Czy zaciska Pani szczęki, w szczególności w nocy pojawiają się tarcia zębami, zgrzytanie ?
2. Czy w ostatnim czasie, bądź od czasu pojawienia się objawów był jakiś silny stres, bądź stres towarzyszy Pani przewlekle ?

Być może te objawy są spowodowane nad aktywnym napięciem mięśni skroniowych lub żwaczy ? Stąd moje pytania :) pozdrawiam
napisał/a: Kasia1978 2017-06-21 16:59
Witam Jeżeli chodzi czy zaciskam zęby w nocy to wydaje mi sie że nie ,a jeżeli chodzi o stres to raczej nie .Nie daje mi spokoju zmiany w mózgu rownież
napisał/a: PioCS 2017-08-07 12:35
Witam, zmiany ogniskowe o których Pani wspomniała powinien ocenić przynajmniej jeden lekarz specjalista (aczkolwiek uważam że warto skonsultować to z dwoma specjalistami w tej samej dziedzinie, żeby mieć porównanie np. naurolodzy, reumatolodzy). pozdrawiam