ucisk w okolicy splotu słonecznego

napisał/a: dorothea1 2015-01-22 21:48
Witam,
Od paru dni czuje nieustępujacy ucisk w okolicy splotu słonecznego, ciężko mi wziąć głęboki oddech; oprócz tego czuję mdłości, nawet jak sie przebudzę w nocy. Mam tez sporadyczne zwroty głowy i lekkie drżenie kończyn. No i jestem bardzo osłabiona. Zaczynam się tą sytuacją troche martwić, bo coś za długo trwa. Ma ktos jakiś pomysł co to może być?
Dziękuje za odpowiedź.
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-26 18:14
Zrób sobie USG jamy brzusznej. Jeżeli wynik USG będzie prawidłowy, to może to być na tle nerwowym.
Ja miałem podobne objawy, ale u mnie to były takie powiedzmy 20-sto minutowe ataki. Nasilały się podczas choćby oglądania emocjonującego filmu, lub nawet w czasie snu. Mięśnie brzucha zaciskały się mocno, wypychając jelita do płuc a płuca do serca. Ciężko się oddychało, a serce uciśnięte słabiej pompowało krew do mózgu, więc następowały różne omamy, osłabienie, drżenie rąk, poty. Kojarzyłem to wcześniej z niedożywieniem, więc gdy to następowało, to zaczynałem szybko coś jeść. Później zrozumiałem, że jedzenie bardzo mnie rozluźnia. W nocy czasem budziłem się z brakiem oddechu, a właściwie gdy chciałem złapać oddech, to mi od razu jakby ktoś szpilkę wbijał w serce.
Tutaj to opisałem - http://commed.polki.pl/bole-w-mostku-i-kllucie-w-sercu-vt88505.html .
Trzeba po prostu zaczynać oddychać wtedy przeponą. Mocno wypychać przeponę w dół, aby odciążyć serce i płuca i rozluźnić mięśni brzucha. Masować je i się uspokajać, rozluźniać.