Ucisk w nadbrzuszu

napisał/a: adi3d 2014-03-16 00:55
Witam chciał bym otrzymać jakieś porady dotyczące mojego stanu zdrowia.

Mam 23 lata

Na początku września 2013 zacząłem chodzić na siłownię.
W połowie Listopada zacząłem, stosować dietę wysoko białkową z ograniczeniem tłuszczy i cukrów. Nie była ona super precyzyjna po prostu polegała na spożywaniu dużych ilości białek typu twarożki jogurty naturalne kefiry piersi
z kurczaka ryz banany itp.
Zacząłem tez brać dodatkowo małe ilości odzywki, białka rozrabianego z wodą. Ćwiczyłem wszystko było ok, nabrałem trochę masy mięśniowej.

Około 15 stycznia po siłowni na wieczór zacząłem odczuwać w nadbrzuszu lekko po lewej stronie ucisk. poszedłem do lekarza i stwierdził ze to naciągnięty mięsień. Miałem tez momentami temperaturę w okolicach 37,2. W tym czasie
miewałem tez biegunki po kilka razy na dzień stolec, jasna żołta papka Uznałem ze to moze jakaś lekka grypa i na 2 tyg przestałem ćwiczyć i ograniczyłem trochę białka (całkiem odstawiłem odżywke) Ucisk minął po 2 tyg.

Wtedy powoli zaczynałem się rozciągać każdego dnia i zabierałem sie za powrót na siłkę.

Na początku lutego gdzie nie ćwiczyłem jeszcze jakoś super mocno, wróciłem do picia odzywki.
po kilku dniach pojawiło sie uczucie ucisku w nadbrzuszu. tylko ze nie było już po lewej stronie tylko na samym środku i czułem jak miał bym tam coś spuchniete/duze wzdęcie.
Doszły sfermentowane gazy ogromne ilosci przez kilka dni. Stolce miały ten sam zapach. Nadal zółta papka.

10 lutego trafiłem do szpitala, czułem po środku w nadbrzuszu bardzo mocny ucisk/wzdecie/opuchlizne czegoś w srodku. Widać było ze brzuch w tym miejscu nieznacznie urósł.
W szpitalu spędziłem 4 dni. schudłem tam 5 kilo.
Piłem tam w większości wodę niegazowana, ledwo co jadłem, brak apetytu i ciagły ucisk. Zrobili mi badania zaraz podam wyniki.
Na dzień przed wyjściem ze szpitala doszedł ucisk w miejscu wyrostka robaczkowego (miałem go wyciętego w wieku 6 lat)
To było tez takie uczucie ucisku czasem moze nawet czegoś w rodzaju kolki. I gdzies po środku brzucha takie podwójne lekkie skurcze, coś w stylu jak by sie coś otwierało i po chwili zamykało.
Były tylko dwa i chwila przerwy po jakimś czasie znowu dwa i jakas przerwa.
Te lekkie skurcze pojawiały sie z różną czestotliwoscia ale zawsze były podwójne. Odczuwalne cos jak mocne tętno.

Po wypisaniu ze szpitala trafiłem do domu, miesiac chorobowego.
Doszły lekkie skurcze jelit? w róznych miejsach brzucha. Występuja w granicach do 10 razy dziennie


Moje głowne objawy to:
-temperatura rano 36.5 i po kilkunastu minutach wskakuje na ~37,5 utrzymuje sie tak cały dzień wachajac sie o 0.3 stopnia.(max 37,8)
-ucisk w nadbrzuszu stały raz mocniej odczuwam raz mniej
-czasem ucisk w prawym nadbrzuszu okolica wątroby
-czasem ucisk w okolicy wyrostka robaczkowego
-jasno żołte stolce w 99% luzne czesto taki jak by pokryte tłuszczem. Ostatnio czesto sa tez takie cieńkie i poszarpane (opadaja na dno muszli) z niestrawionym pokarmem typu ryż. około 2-3 dziennie gdzie prędzej w normalnym trybie
miałem 1 na 2-3 dni
-brak apetytu i odczucia głodu (choc z 2 razy mi wrócił)
-łacznie schudłem jakieś 6,5kilo

Od małego nie miałem zadnych problemów z trawieniem i bólami brzucha. Wszystko było ok. Zawsze uprawiałem czynny tryb życia typu częste bieganie rowery.
Używki w małych ilościach, prawie wcale nie paliłem, alkohol w małych ilosciach i tak jest do teraz.

Odżywianie nie było moze zbyt zdrowe, czesto coś tłustego w domu typu schab frytki klopsy itp.


Badania/Wyniki:

3 badania na pasożyty wynik ujemny
3 badania na lamblie wynik ujemny

ze szpitala:
ciepłota 37.1
tętno 92
cisnienie krwi 110/80


hematologiczne
morfologia: WBC 7,2. RBC 5,15. HGB 14,7. HCT 44. PLT 180. MCV 85,4. MCH 28,5

biochemia: ASPAT 21. ALAT 19,9 GGTP 11. Fosfataza alkaliczna 67,8. Bilirubina całkowita 1,05mg/dl. mocznik 29,6. kreatynina 1,12. eGFR(MDRD)86,00ml/min/1,73. Na 140mmol/l K 4,03 glukoza 89mg/dl

lipidogram: cholesterol całkowity 131mg/dl ch/HDL 55. ch/LDL 69. LDH174. TG 31. OB 2. CRP 0,4

kał pasozyty ujemny lamblie ujemny

Badanie ogólne moczu: zółty mętny c.w 1,020 ph 5,0. leukocyty nieobecne, białko nieobecne, cukier brak. bilirubina 1mg/dl(+)
osad moczu: nabłonki płaskie bieliczne wpw, leukocyty 2-3, śluz obfity wpw.

EKG
Normogram. RZM ok 60/min. Zapis bez cech świerzego niedokrwienia mięśnia serca

USG. Wątroba niepowiekszona, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk ożółciowy bez złogów, drogi zółciowe nieposerzone. Trzustka śledziona, duże naczynia bez zmian. Obie nerki bez kamienicy i zastoju moczu. Nie mozna wykluczyć zdwojenia UKM. Pęcherz moczowy pusty. Prostata nie powiększona.

RTG: Płuca bez zagęszczeń miąszowycvh. Sylwetka serca nieposzerzona. Zachyłki przeponowo-zebrowe wolne.

RTG brzuch:. Zdjecie stojąco. Radiologicznych objawów niedrożnosci ani perforacji przewodu pokarmowego nie wykazano.

Gastroskopia:Błona śluzowa przełyku bez nalotów. Perystaltyka zachowana, bez patologicznych zwężeń. Linia zet prawidłowa. Wpust prawidłowy. Zoładek podatny na insufulację, zawiera treść zółciową. Fałdy prawidłowe. W okolicy przedodźwiernikowej błona sluzowa zaczerwieniona o ziarnistej strukturze. Odźwiernik drożny czynnosciowo sprawny. Opuszka dwunastnicy kształtna. Błona śluzowa dwunstnicy makroskopowo bez zmian patolohicznych. Cżęść pozaopuszkowa makroskopowo bez zmian. Pobrano wycinki na test ureazowy - HP ujemny


Rozpoznanie: zółciowe zapalenie śluzówki żołądka

zalecenia
Leki
Lanbax 30 1-0-0 przez 3 miesiace.




W miedzy czasie byłem w innym szpitalu w izbie przyjec i tu kolejne wyniki

Morfologia (wszystko ok tylko podniesione RBC)
HCT 47 RBC 5,39 (NORMA 4,50-5,00) HGB 15,4 WBC 7,63 MCV 87,2 MCHC 32,8 MCH 28,6 RWD-SD 45,5 RWD-CV 14,5 PLT 211 PDW 13,3 MPV 10,7 P-LCR 30,4 PCT 0,23

MOCZ
barwa zółta
przejzystosc zupełna
odczyn kwaśny ph6
cięzar właściwy 1,005 metoda test paskowy
białko nieobecne
bilirubina nieobecna
urobilinogen w normie
ciała ketonowe nieobecne
azotyny nieobecne
erytrocyty nieobecne

Biochemia:
Kreatynina w surowicy 1,0 norma 0,7-1,4
GFR 98,6 norma >90

Bilirubina całkowita 0,7 N 0,2-1,2
Glukoza 101 N 65-115
Ast 16 N 5-37
ALT 15 N 5-41
Amylaza w surowicy 90 N 28-100
Amylaza w moczu 162 N
napisał/a: Stachu93 2014-03-23 19:57
Z podobnymi objawami (z krótkimi przerwami) zmagam się od 2,5 miesiąca. Najpierw silne bóle żołądka, chwila (godziny, pojedyncze dni) wyciszenia, a od jakiegoś czasu także z krótkimi przerwami ucisk w nadbrzuszu tuż na pępkiem. Badań także wykonanych wiele, lekarze rozkładają pomału ręce. Myślę, że tomografia komputerowa wykluczy z dużą pewnością jakieś guzy, tylko ciężko się na nią dostać, jak większość badań nie wykazuje odchyleń. U mnie objawy nasilają się po tłustym/słodkim. Może rygorystyczna dieta przez kilka miesięcy i branie leków na nadkwasotę przyniesie ulgę.
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-23 20:59
Myślę, że powinieneś pójść do gastroenterologa. Może masz celiakię ?. Jeśli to celiakia to dotyczy ona jelita cienkiego. Dobrze byłoby zrobić tomografię komputerową. Pozdrawiam.
napisał/a: adi3d 2014-03-25 14:08
Masz zapisane jakies leki ?
Ja Dostałem na zoładek leki zmiejszające wydzielanie kwasu zoładkowego ale po miesiacu zaczeły wyszuszac mi tylko skóre wiec przestałem je barc ;p