ucisk w klatce piersiowej i nastepstwa

napisał/a: mati1991 2011-08-02 15:30
Witam serdecznie mam 20 lat. 2 dni temu wieczorem gdy lezalem w lozku i sie podnioslem, to doznalem naglego ucisku w klatce piersiowej. Poczulem nieopisany strach i wewnetrznie czulem ze jest to zawal. bol promieniowal do szyi i lewego ramienia,ponadto poczulem jakby zatrzymanie krazenia. kiedys jakies 5 lat temu mialem klucia w klatce piersiowej i sercu na tle nerwowym. bol wtedy byl mocniejszy wraz z wdechem i przynajmniej czulem ze w jakims stopniu mam kontrole nad nim,ale tym razem byl on niezalezny od pozycji,ani oddechu. Tak jakby ktos mnie zlapal i nie chcial puscic. Nie byl to ucisk w jednym punkcie,lecz mial szeroki zasieg jakbym byl sciskany przez obrecz. Zona w internecie w ten czas znalazla medode kaszlenia,ktora trzeba zastosowac w takich przypadkach.Bol ustapil jednak od tego wydazenia moje serce bije niespokojnnie,czuje jskby nie byla czescia mnie,tylko jakas odrebna machina ktora resztkami silt utrzymuje mnie przy zyciu.Czesto skacze mi cisnienie i opada. Czesto sie relaksuje,ale czasami objawy sa niezalezne odemnie i to niepomaga. Od klatki piersiowej w gore czuje jakby cialo bylo niedotlenione i glebokie wdechy nie pomagaja.caly czas leze i nie moge sie praktycznie ruszac,poniewaz odrazu jak sie np przejde to moje serce szaleje i sie mecze.dzisiaj rano po obudzeniy mialem napad drgawek,jakby bylo mi zimno. Zdecydowalem zadzwonic na pogotowie,ratownicy med. spojzyli na ekg ktore zrobilem dzien wczesniej,zbadali puls i stwierdzili ze mam nerwice,co mnie troche uspokoilo.Mimo to intuicyjnie czuje ze chodzi o cos innego np. zyly.dzisiaj czuje coraz czesciej bol w lewej czesci wnetrza szyi,mimo ze dostalem tabletke na uspokojenie,to moje serce w dalszym ciagu bije w dziwny sposob. Wybieram sie do kardiologa,ale zanim nastapi wizyta chcialem zasiegnac pomocy na forum. W dniu w ktorym to wszystko sie zaczelo wysilalem sie duzo,po dlugiej przerwie w sporcie. Nie spozywam alkocholu,kawy,ani nie pale papierosow.Pani z pogotowia myslala odrazu ze jestem na detoxie jak uslyszala o drgawkach,dlatego pisze o tym wszystkim.Dziekuje serdecznie za pomoc, pozdrawiam.