ucisk po prawej stronie krtani

napisał/a: anka271 2013-05-31 22:05
Witam,
od kilku lat odczuwam pewien ucisk w gardle na wysokości krtani. Czasami jest to wrażenie jakby znajdowało się tam ciało obce, czasem kłucie, po prawej stronie. Od jakiegoś czasu zdarzają mi się również prawostronne bóle głowy w okolicy nad uchem, bądź samego ucha, przy czym jest to taki nagły, kłujący ból, który trwa bardzo krótko.
Kiedyś konsultowałam się w sprawie tego odczucia "czego" w gardle z lekarzem pierwszego kontaktu. Skierował mnie na badania krwi (morfologia, OB), które wyszły idealnie. Ponadto dwa razy miałam robione USG tarczycy, które niczego nie wykazało. Czy takie USG wykazałoby nieprawidłowości w krtani?
Dodam może, że miewam też częste zawroty głowy i "mroczki" przed oczami. Podobno mam wegetatywne zaburzenia ciśnienia ale też sugerowano mi nerwicę i kazano brać magnez i pić więcej wody...
Czy objawy, które opisałam mogą występować na tle nerwowym?
Będę bardzo wdzięczna za poradę
napisał/a: ewka35 2013-06-01 00:06
Witam
Objaw jakich można się spodziewać na tle nerwowym jest nieskończenie wiele.
Bóle głowy,bóle żołądka czy bóle mięśnia sercowego,-to też częste przypadki bólów na tle nerwowym.
Jednak w przypadku zawrotów głowy i mroczków radziła bym wybrać się do neurologa.
Pozdrawiam.
napisał/a: anka271 2013-06-04 20:12
Dziękuję za odpowiedź, niestety wizyta u neurologa nic nowego nie wniosła. Stwierdził, że ze strony neurologicznej nie widzi żadnych nieprawidłowości.
Zapomniałam dopisać, że poza uciskiem w gardle mam taki nieprzyjemny ropny posmak w ustach i wrażenie, że coś mi ścieka po gardle. Nie mam kataru, choć czasem kicham i "coś" mi tam "siedzi" w nosie. Nie mam też zatokowych bólów głowy...
Czy zagląda tu jakiś lekarz, który mógłby się wypowiedzieć?