ucisk na tarczycy i ból

napisał/a: mucha1234 2015-06-22 10:10
Mam 22 lata, od jakiegoś czasu non stop czuję ucisk w okolicach tarczycy. Jest on dość uciążliwy, ale nie przeszkadza w oddychaniu czy przełykaniu. Ponadto, prawie codziennie na krótko pojawia się ból w okolicach tarczycy. Też nie jest bardzo silny, ale wystarczajaco uciążliwy, że lepiej, zeby go nie było. Dość często występuje też chrypka. Ostatnio ból zapromieniował do uszu, było to chwilowe.
Nigdy wcześniej nie miałam problemów z tarczycą, żadnej nadczynności, niedoczynności, hormony zawsze w porządku, nic złego się nie działo.
Czy to może być rak w tak młodym wieku? Bardzo proszę o odpowiedzi, nie wiem, co to może być, bardzo się stresuję, a wizyta u lekarza dopiero za 3 tygodnie.
napisał/a: Malutka_Mi 2015-06-22 10:13
masz jakieś wyniki badania hormonów tarczycy?
chrypka i ból tarczycy występuje często przy jej zapaleniu - nie myśl od razu o najgorszym ;)
napisał/a: mucha1234 2015-06-22 10:19
Najnowszych wyników badań nie mam, ostatnie były robione dość dawno, nie mam do nich dostępu obecnie.
Właśnie badania będą za 3 tygodnie - hormony i usg. Bardzo się martwię, ucisk jest dość silny, a dodam jeszcze, że moja mama ma guzy na tarczycy, więc jest jakieś obciążenie genetyczne.
napisał/a: Malutka_Mi 2015-06-22 10:25
nie wyprzedzałabym faktów
zrób badania - TSH, FT3 i FT4 , koniecznie też antyTPO, antyTG , TRAb i wrzuć nam wraz z wynikami usg :)