Uciążliwy ropny trądzik na całym ciele

napisał/a: tigresse8511 2014-01-11 19:09
Proszę o pomoc. Szukam rozwiązania dla mojego męża, który już dobrych kilka lat walczy z trądzikiem. Obecnie ma 25 lat. Brał już antybiotyk doustny (zapomniałam nazwę- 3 miesiące stosowany i praktycznie zero poprawy )i duac do smarowania, benzacne również do smarowania, kuracja witaminą A doustna i nic nie pomaga. Pomijam już różne płyny do oczyszczania itp. Trądzik jest naprawdę uciążliwy, najwięcej na plecach, dekoldzie, ramionach, na głowie. Spore ropne wykwity, czasem bolesne, że nawet koszulka jak się ociera to przeszkadza. Mieszkamy w małym mieście gdzie dermatolog jest dojeżdżający. Pacjentów traktuje przelotnie i jak się idzie do niego po raz kolejny to nie pamięta co tu było leczone . Nic nie pomaga. Mąż wyniki krwi ma dobre, cukier w porządku. Jedyną dolegliwość jaką wykryli jest dna moczanowa ale nigdzie znalazłam powiązania z trądzikiem, z resztą trądzik jest o wiele dłużej niż wyszła dna.
Proszę o opisanie jakiejś kuracji a wtedy pójdziemy do dermatologa i konkretnie poprosimy o te leki. A może robi się u nas takie badania, że pobiera te ropne wycieki i bada jaka jest bakteria i dobiera konkretny antybiotyk?
Będziemy wdzięczni jak ktoś nam pomoże...