Uciążliwy problem z gardłem.

napisał/a: mmarcinek18 2007-12-24 16:13
Witam! Od prawie 3 lat mam problem z gardłem i nie wiem jak sie z tym uporac. Wszystko zaczelo sie od anginy wzialem antybiotyk i wyzdrowialem za pare dni jednak pojawila sie infekja wirusowa i juz wtedy wystapily na gardle bable, znow dostalem antybiotyk. W tym czasie wyjechalem za granice. Skonczylem leki i moze troche mi przeszlo, jednak po kilku dniach znow dostalem anginy, i tak siedzialem prawie miesiac za granica bez lekow poniewaz nie mialem sie do kogo zglosic. Wrocilem do Polski i odrazu poszedlem do laryngologa. Oczywiscie antybiotyk, ale gardlo zostalo tak wyniszczone ze dostalem ribomunyl. Gdy skonczylem ribomunyl zmenilem lekarza i leczylem sie troche homeopatycznie tj. lymphosot (dobrze nie pamietam nazwy) dalej po prawie roku przebylem operacje na przegrode nosowa troche sie poprawilo. Bralem kilkakrotnie groprinosin, irs. Potem lekarz zaczal mnie leczyl dexamethasonem lub encortonem. Gardlo robilo sie coraz gladsze grudki znikaly. Gdy sie przeziebilem ostatnio dostalem antybiok i mi przeszlo, lecz niespelna miesiac pozniej znow wyskoczylo mi cos dziwnego mianowicie podczas przeziebienia pojawiaja sie u mnie bo bokach gardla takie jakby narosle ktore bardzo bola i sa czerwone, wtedy juz nie poszedlem do lekarza i tak mnie boli od 2 miesiecy z boku tez pojawily sie takie jakby kropki ktore bola. Kilka dni temu udalem sie z wizyta u lekarza odrazu wymaz ktory wykazal : candida albicans, staphyloccocus species, streptococcus viridans. dostalem ospamox, nystatyne, oraz nakaz plukania gardla woda utleniona. Zobaczymy czy pomoze...

Moja historia jest troche haotycznie przedstawiona ale mysle ze zrozumiala, z gory dziekuje za odpowiedz
napisał/a: nammartam 2007-12-25 17:16
hej:)
Teraz wszystko powinno byc w porządku. Miałeś wymaz z gardła i już wiadomo jakim antybiotykiem leczyć Twoją infekcje. Powodzenia
napisał/a: mmarcinek18 2007-12-28 10:07
Taka mam nadzieje choc juz jej nie wiele, bo to zjawisko raczej nie dawno sie u mnie pojawilo poniewaz kiedys tez mialem wymazy i nic nie wykazalo a problem z gardlem jak byl tak jest.
napisał/a: mmarcinek18 2007-12-30 13:50
Chcialbym uzyskac jakies porady poniewaz jest to dla mnie bardzo wazne. W szczegolnosci zwracam sie z tym do doktora Petera. Dziekuje
napisał/a: Peter 2007-12-31 09:11
Leczenie jest zasadniczo dobre. Powinieneś podać, jak długo przyjmowałeś Ribomunyl i czy była po nim poprawa, jesli tak, to jak długo.
napisał/a: mmarcinek18 2007-12-31 10:02
Przyjmowalem go przez okres 3 lub 4 miesiecy ale to bylo prawie 3 lata temu. Nie wiem czy byla poprawa poniewaz gardlo bylo cale w grudach i cieniutkie wiec caly czas mi dokuczalo i caly czas mi dokucza. Pomijajac to, jak napisalem w wymazie ostatnio wykazalo mi 3 organizmy. Inny laryngolog powiedzial ze ospamox jest dobrym antybiotykiem lecz nie dla mnie gdyz bralem silniejsze antybiotyki kiedys takie jak zinnat i augmentin. Natomiast juz nie zmienial tego ospamoxu. Przypisal mi ribomunyl na 4tyg i dodatkowo do candida albicans fluconazole na 2 tyg. (po skonczeniu nystatyny ktora przypisal mi inny lekarz)
napisał/a: Peter 2007-12-31 10:43
Podaj jeszcze, jakie bakterie wyhodowano z posiewu.
W każdym razie, problem jest przewlekły i łatwo nie będzie. Same antybiotyki nie pomogą.
napisał/a: mmarcinek18 2007-12-31 11:21
staphylococcus species poj. , streptoccocus virindas d.liczne
napisał/a: Peter 2007-12-31 11:30
No, nie jest to do końca flora fizjologiczna.
Na razie należy poczekać na wyniki dotychczasowego leczenia. W zależności jaki będzie efekt, pomyslimy, oc dalej. Na razie możesz dodatkowo pić siemię lniane.
napisał/a: mmarcinek18 2007-12-31 11:38
Skończyłem juz nystatyne i ospamox. Zostalo mi teraz fluconazole i ribomunyl. Natomiast jak narazie za duzej poprawy nie widze. Tak bardzo mi gardlo nie dokucza pomimo ze jest cale w grudkach. Jedynie boli mnie lewa strona gardla na ktorej jest taka jakby narosl ktora jest zaczerwieniona oraz takie cos co wyglada jak takie czerwone kropki tez z lewej strony.

Jest jeszcze jedna sprawa ze gdy sie przeziebiem i wlasnie wtedy wyskoczyla ta narosl to bralem IRS i groprinosin. A tutaj na forum przeczytalem ze nie mozna brac IRS-u podczas infekcji. Czy to jest duzy problem?

Przepraszam ze pisze tak niepoukładanie ale tyle sie lecze i tyle lekow bralem ze ciezko mi jest to precyzyjnie opisac. Podobno podcodze do tego za bardzo emocjonalnie ale jak tu nie podchodzic gdy to tyle trwa
napisał/a: Peter 2007-12-31 12:08
Nie jest błędem stosowanie szczepionki IRS w okresie infekcji, gdyż jest to szczepionka lecznicza. Inaczej się ma sprawa ze szczepionkami profilaktycznymi, gdzie trzeba być zdrowym. To zasadnicza różnica między szczepionką profilaktyczną a leczniczą.
Widzę, że lekarz podejrzewa także problem wirusowy, co jest bardzo możliwe. Zakup w aptece preparat Engystol tabl. i przyjmuj przez 6 tyg.
napisał/a: mmarcinek18 2007-12-31 12:18
Dziekuje sprobuje brac ten engystol. A co pan sadzi w moim przypadku o leczeniu Dexamethasonem i Encortonem? nie mowie tu o tych bakteriach i wirusach, tylko o obrzeku limfatycznego na gardle.