UCIĄŻLIWY BÓL W LEWYM BOKU

napisał/a: Nattalia44 2013-10-23 12:48
Witam,
Miewam uciążliwe bóle w lewym boku. Ból się zaczyna przede wszystkim, kiedy się poruszam, np. idąc. Ma charakter kłucia, jakby to był skurcz. Łapie nagle, krótko, lecz kilkakrotnie i jest bardzo intensywny. Ból występuje na wysokości lewego biodra, są to okolice mniej więcej jajnika. Pierwszy raz pojawił się kilka lat temu, męczyłam się z tym przez ok. rok czasu, po czym przeszło. Jednak ból powrócił ponownie półtora roku temu i ma miejsce po dzień dzisiejszy. Z tym, że z dnia na dzień, ból pojawia się coraz częsciej. Chodziłam z tym po różnych lekarzach, jednak żaden nie stwierdził nic konkretnego. Co to może być ??
napisał/a: ~Anonymous 2013-10-24 18:04
Usg było robione? Nie ma "piasku" na nerkach? Pozdrawiam.
napisał/a: Nattalia44 2013-10-24 20:17
Tak, usg było robione, i to kilka razy, jednak badania nic nie wykazały. Nic takiego nie stwierdzili. Lekarz odsyłał do innego lekarza,inny do jeszcze innego, i tak w kółko. Żaden nic mi nie powiedział konkretnego. Spotkałam się nawet z powiedzeniem, że tak mam po prostu i muszę to zaakceptować...,że z czasem samo przejdzie. Fakt, po roku przeszło, ale znów wróciło, a z dnia na dzień czuję się coraz gorzej. I nie wiem, czy udać się po raz kolejny do lekarza? Wzbraniam się przed tym, bo mam obawy, że znów się nachodzę, a i tak nie będzie rezultatów. Nie wiem, czy to wina tego, że byłam u lekarzy z NFZ-u? Mam iść prywatnie? Lecz co, jeśli zapłacę za wizyty, a i tak nic nie wykażą ?
napisał/a: ~Anonymous 2013-10-27 14:26
Masz jeszcze jakieś inne dolegliwości? Jak wychodzi morfologia? Tomografii nie było?
napisał/a: Nattalia44 2013-10-28 19:38
Tomografii nie miałam. Morfologia w porządku. Innych objawów nie mam, poza straszliwym bólem.
napisał/a: ~Anonymous 2013-10-28 20:22
A co z kręgosłupem? Miałaś Rtg robiony?
napisał/a: Nattalia44 2013-10-29 20:15
Tak, mam wykrytą skoliozę.
napisał/a: Nattalia44 2013-11-03 14:12
Ostatnim czasem zaobserwowałam także, że ból atakuje kiedy stoję. A gdy usiądę, bądź położę się, ból po chwili ustępuję. A nawet wystarczy, że zegnę nogę w kolanie i uniosę do góry i już jest lepiej. Może taka wskazówka w czymś pomoże. Zastanawiam się, czy nie jest to może przepuchlina ?