Ucho + zatoki

napisał/a: Monit 2014-08-18 16:23
Witam, otóż mam pewien problem, który przed chwilą zrobił się dla mnie bardzo dużym problemem. Od długiego czasu mam problem z prawym uchem (słabo na nie słyszałem), jednak całymi dniami nie ma mnie w domu, więc nie miałem czasu iść do lekarza i traktowałem to z dość dużym dystansem (przynajmniej pół roku), dodatkowo gdy rozmawiałem z anestezjologiem (inna dziedzina (tak mi się wydaje), ale...) wystarczyło moje jedno zdanie by usłyszeć, że mam problemy z zatokami (również i to "olałem") + od znajomych wielokrotnie słyszałem, że mówię cały czas przez nos (mimo braku kataru). Teraz gdy zatkam lewe ucho (teoretycznie zdrowe) słyszę zaledwie szumy, żadnego wyraźnego zdania, czyli czuję jakbym właśnie tylko lewym uchem słuchał, no i własnie w tym momencie się przestraszyłem tego. Zamierzam się niedługo zapisać do laryngologa, prawdopodobnie jak się uda to postarałbym się dzisiaj zdobyć skierowanie, jak nie to jutro, natomiast chciałbym poznać tutaj jakąś opinie na temat takiego stanu, czy jest to coś... bardzo poważnego? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
napisał/a: radek07 2014-08-18 16:56
Masz jakieś objawy odnośnie zatok?
Masz jakieś objawy odnośnie nosa; zatyka się, czujesz w nim suchość?

W jakich okolicznościach zaczął się cały problem?
napisał/a: Monit 2014-08-18 17:16
Nie mam pojęcia czy mam jakieś objawy z zatokami, wiem, że mówię przez nos + podczas snu oddycham tylko ustami (ostatni wniosek biorę z tego, że budzę się w nocy albo rano z bardzo suchym gardłem i bólem). Sam problem z uchem zaczął się po tym, ja przez dłuższy czas (kilka dni) słuchałem tylko na prawym uchu muzyki, a to, że rozmawiam przez nos wiem od września tamtego roku - jak wspomniałem znajomi mi o tym mówili.

//A laryngologa mam dopiero na 11 września, ech.
napisał/a: radek07 2014-08-18 19:26
Monit napisal(a):wiem, że mówię przez nos + podczas snu oddycham tylko ustami
Czyli w ciągu dnia odczuwasz zatykanie się nosa?
napisał/a: Monit 2014-08-18 19:51
W połowie, tzn. mogę oddychać nosem ale czuje, że jest trochę zatkany + nie wiem czy to ma znaczenie, ale jak próbuję wydmuchać nos to z oczu leci mi jakiś płyn.
napisał/a: radek07 2014-08-18 19:58
Masz na coś alergię?
napisał/a: Monit 2014-08-18 20:07
Nie, nigdy nie miałem, chociaż ostatnio podejrzewałem, bo miałem typowe ataki alergiczne, ale to w sumie w ciągu jakoś roku było, nigdy wcześniej nie miałem czegoś takiego.
napisał/a: radek07 2014-08-18 20:20
W momencie kiedy zaczął się problem byłeś chory lub trochę przeziębiony?
napisał/a: Monit 2014-08-18 20:35
Nie.
napisał/a: radek07 2014-08-18 20:47
Na sam początek powinien obejrzeć Cie laryngolog, jeśli laryngolog nic nie stwierdzi po obejrzeniu twojego ucha i nosa trzeba by zrobić wymaz z nosa i testy alergiczne; możliwe, że lekarz od razu przepisze jakieś leki. Jeśli z wymazu nic nie wyjdzie i testy alergiczne też nic nie wykażą a objawy nie ustaną trzeba by zrobić tomografię komputerową skoro problem już trwa trochę czasu. Najlepiej by było od razu wykonać badanie endoskopem.
napisał/a: Monit 2014-08-18 21:18
Dziękuję bardzo za pomoc, postaram się wszystko ugadać z laryngologiem. :)