Ubezpieczenie zdrowotne

napisał/a: Gizmo1906 2011-12-05 19:02
Witam
Nie wiedziałem gdzie zamieścić ten wątek, tak więc piszę tutaj - chodzi mi o kwestię ubezpieczenia zdrowotnego. Ogólnie mam pytanie, czy jeśli miało się przerwę w ubezpieczeniu to trzeba się gdzieś zgłosić by mieć ubezpieczenie na nowo? Gdzieś coś takiego obiło mi się o uszy, ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć dokładnej informacji. Moja sytuacja wygląda tak, że do końca szkoły wiadomo, ubezpieczenie było na rodziców, potem do marca 2009 byłem studentem, przerwałem studia i uczyłem się w szkole policealnej do końca sierpnia 2009. Następnie właśnie od września 2009 do września 2010 nie miałem ubezpieczenia (nie chodziłem wtedy do lekarzy na nfz). Potem od października 2010 do marca 2011 znowu byłem studentem, w tym okresie musiałem chodzić po lekarzach - zus wystawił zaświadczenie o tym, że jestem ubezpieczony na mojego ojca. Następnie od kwietnia do września znowu byłem uczniem w szkole policealnej i teraz od października znowu nie mam ubezpieczenia. Gdzieś kiedyś czytałem, że musi być w ubezpieczeniu jakaś ciągłość czy coś w tym stylu, o co z tym chodzi? Bo zaczynam się obawiać, że w tym okresie 10.2010 - 03.2011 nie byłem ubezpieczony, bo wcześniej nie miałem ubezpieczenia przez cały rok. Będę bardzo wdzięczny za jakieś informacje.
napisał/a: piotrosiama 2011-12-06 15:27
Jeśli nie studiujesz ani nie pracujesz to zgłoś się do PUP.