Tylno-boczny ból kolana

napisał/a: moskalikt 2013-08-05 15:26
Od pewnego czasu (dwa tygodnie?) boli mnie kolano prawej nogi po stronie zewnętrzno-tylnej (no, bardziej zewnętrznej zaczynającej się minimalnie poniżej stawu kolanowego i promieniuje w górę aż do dołu uda) . Ból objawia się przy chodzeniu po dłuższym siedzeniu, po nocy i na początku treningu biegowego (po około 30 minutach biegu słabnie lub zanika). Ból ma charakter ostry, kłujący przy stawaniu na stopę. Po ustaniu ruchu ( w tym biegu również) natychmiast ustaje. Trzy miesiące temu miałem kontuzję ścięgna Achillesa w trakcie zawodów biegowych, od tego czasu nie było problemów. Mam stopy pronujące.
Na początku myślałem (i mój lekarz również), że to zespół napięcia powięzi szerokiej pasma biodrowo-piszczelowego (czy jak to się nazywa ... ITBS?), ale:
ból nie nasila się podczas biegu a wprost przeciwnie, podczas ćwiczeń rozluźniających powięź nie czuję bólu i napięcia, a dolegliwość nie przechodzi natomiast przy masażu kijkiem czuję duże napięcie i ból tylnej części łydki. Nie mam też problemu ze słabym mięśniem pośladkowym wielkim.
Proszę o pomoc, bo nie wiem co zacz, za miesiąc mam maraton a do najbliższego specjalisty 160km.