twardy, spuchnięty brzuch

napisał/a: morisisi1 2012-01-16 22:58
od miesiąca mam problem, boli mnie dolna część brzucha. Nie wiem czy to wyrostek czy co nie wiem ;( jestem w trakcie badan: kał , mocz, wymaz . Rzadko się załatwiam. Mocz oddaje normalnie. Doktorka nie była w stanie określić co mi jest. Powiedziała ze coś mam z woreczkiem moczowym , przepisała mi jakieś zawiesiny do picia ale nie pomogły. Brzuch mam strasznie twardy i spuchnięty, zalezy co zjem czy wypije, jak nic nie jem to jest dobrze bo nie boli. Boję się strasznie, bo nie wiem co mi dolega a mam dopiero 15 lat :(
napisał/a: maminsynek1 2012-11-16 00:45
może warto przeczyścić jelita środkiem zawierającym bardzo dużo błonnika, codziennie popijać wodą, jeść dużo jabłek, co spowoduje również częstsze wypróżnianie. może to być też kwestia wzdęć (jesz określony rodzaj chleba itp), warto jeść mniej a regularnie, niż rzadziej i więcej, nieregularne wypróżnianie może powodować złogi w jelitach. odnośnie bólu, to nieprzyjemna, ale skuteczna gastroskopia lub kolonoskopia, także usg, także badanie kontrolne u onkologa (na wszelki wypadek). wiek nie gra roli, to co nam podają w jedzeniu, niszczy nasze zdrowie.