Twarde zgrubienia na penisie

napisał/a: lophura 2014-11-17 20:36
Witam, mam 23 lata mniej więcej 1 listopada zauważyłem, że mam dwa duże zgrubenia na penisie. Jedno znajduje się bezpośrednio pod żołędziem po prawej stronie i ma z 4 cm długości, drugie znajduje się po lewej stronie troche niżej i ma gdzieś z 2 cm. Zgrubenia nie są boleśne, pojawiły się nagle. Liczyłem, że zgrubenia znikną same, niestety tak się nie dzieje. Zaczynam się bać, że jest to coś poważnego... Proszę o pomoc co to może być ?
napisał/a: ~Anonymous 2014-11-18 15:06
A prosze napisac czy opisywane zmiany sa raczej miekkie w dotyku i mozna je przesuwac i czy zmiany powiekszaja sie?
napisał/a: lophura 2014-11-18 15:11
Zmiany są twarde, wręcz bardzo twarde i nie można ich przesuwać. Nie zauważyłem,żeby sie powiększały
napisał/a: ~Anonymous 2014-11-19 13:03
Wiesz jesli te zmiany nie sprawiaja Ci bolu a takze jak wczesniej pytalam nic z podawanych rzeczy sie nie dzieje ,wiec zapewne jest to normalne zjawisko ,ale tak dla pewnosci i dla wlasnego spokoju moglbys udac sie do urologa na kontrole,byc moze wystepowaly juz wczesniej tylko Ty nie przykuwales do tego tak wielkiej uwagi.
napisał/a: lophura 2014-11-19 18:22
No tak, nie zauważyłbym czegoś takiego na penisie przez 23 lata :> Zapewne twarde zmiane są normalne i wynikają z faz księżyca albo pór roku na penisie... Ktoś ma jakieś bardziej trafne spostrzeżenia na ten temat ?
napisał/a: ~Anonymous 2014-11-20 12:38
Pierwsze moje podejrzenia byly co to tluszczakow ,ale nie posiadasz objawow ze to moga byc one ,czyli:zmiany sa miekkie w dotyku ,powiekszaja sie z czasem ,a takze podczas dotyku moga sie przesuwac.Napisz czy te twarde zmiany w jakikolwiek sposob utrudniaja ,ograniczaja wzwod?Czy w tym czasie gdy powstaly mialo jakies miejsce gdzie doszloby do uszkodzenia mechanicznego na skutek ktorego powstalyby te zmiany?czy zmiany swedza?byc moze jest to zapalenie zyl powierzchniowych ,ale z tego co piszesz nie odczuwasz bolu.

I to nie jest tak ,ze wmawiam Ci ,ze cos tak ma byc to tylko taka byla moja mala sugestia , zdjecia nie pokazywaly dobrze problemu i bylo zbyt malo danych ,na ogol nie przygladamy sie z mega zainteresowaniem kazdego dnia swoim narzadom.
Ale w prawidlowej anatomii nie ma bardzo twardych zmian wyczuwalnych ,dlatego nalezy to sprawdzic i ustalic przyczyne i bez urologa sie nie obejdzie