TSH wynik 0,001

napisał/a: gosia.krystian 2007-11-08 19:51
TSH [mIU/L] [0.47 - 4.5] wynik: 0.001
Ft3 pg/ml min 1,8 max 4,2 wynik: 15,40
Ft4 ng/dl min 0,8 max 1,9 wynik: >6

Jestem już po USG
USG: struktura niejednorodna mozaikowa, liczne drobne ogniska niższej echogeniczności. Pojedyncze większe (8mm) w dolnej części lewego płata. Intensywne unaczynienie.
Liczne węzły chłonne wzdłuż naczyń szyjnych, największe 8x15 mm.

Byłam u endokrynologa: zdiagnozował chorobę Gravesa - Basedowa ale wytrzeszczu nie mam.
Czuję się tak fatalnie, że praktycznie nie mogę funkcjonować, dziś nie byłam w pracy - podniesienie segregatora sprawia mi problem ;-( ledwo trzymam się na nogach.

Przepiano mi Thyrozol 20 mg dziś 2 tabletki następnie raz dziennie po jednej do tego propranolol i witamina b6.

Co o tym sądzicie...??
napisał/a: bernadetta3 2007-11-23 02:10
widzę Gosiu, że wszyscy wchodzą na Twoje zmuliplikowane posty, alenikt nie odpowiada.Myślę, że lekarza ma rację - to pewnie graves choć może być także zwykła nadczynność- nierobiłaś chyba przeciciał- przynajmniej o nich nie pisałaś. Nie jest to ogromniasta nadczynność- na pocieszeniemogę Ci powiedzieć, że ja zaczynałam 2 tyg.po3 tabletki tyrozolu dziennie :) będziesz się niestety czuc źle do czasu kiedy wszystkiego nie uregulujesz. Niestety graves ma to do siebie że często się go leczy wszytsko idzie ku dobremu (standardowe 2 latakuracji) i wraca bezpowodu-wszystko wina przeciwciał. niestety wieleludzi ma różne skutki uboczne po thyrozolu- ja iałam prawie wszystkie z ulotki- i jest powszechnie wiadome, że to nie jest najzdrowszy dlaorganizmu lek. Niestety wszystkie na nadczynność tak działają i trzeba to zaakceptować- albosię wyleczysz, czego Ci życzę, albo skierują Cię tak jak mnie na jod promieniotwórczy, który tylko wydaje się strasznie brzemieć. Ja jestem tydzień po i czuję sie fantastycznie :) PolecamCi forum tarczycowe na gazecie wyborczej- dowiesz się tam wielu rzeczy a ludzie chętnie pomogą jak będziesz miała jakieś wątpliwości. Jak na razie to musisz przeczekać aż organizm zaczenie reagować na leki i powinnać wracać do normalnegosamopoczucia. Zdrowia życzę.B.
napisał/a: Izulka 2008-01-02 21:44
też brałam te leki (jak miałam nadczynność, aktualnie mam niedoczynność) Te leki mi pomogły i czułam się o wiele lepiej...