tsh mniej niz norma

napisał/a: amelia_j1 2011-12-02 19:06
witam. dwa lata temu milam usunieta prawie cala tarczyce. przez pol roku bylo dobrze potem zaczelam zle sie czuc. potem to juz ciagla podnoszenie dawki tabletek i cigly wzrost hormonu we krwi. od sierpnia bralam euthyrox 112,5. mialam wtedy wynik 3,820 gdzie norma to 0,27-4,2. mimo znow podniesione dawki zle sie czulam. sama bo do lekarza nie moge sie dostac zmienilam lek na letrox dawke pozostawilam bez zmian. od razu zmiana nastroju, brak ciaglych buli glowy i wkoncu przestalam marznac. dzisiaj odebralam kolejne wyniki 0,095 gdzie norma tak jak wyzej czyli 0,27-4,2. o co chodzi?? co mam robic?? czy ja juz umieram :)?
napisał/a: amelia_j1 2011-12-04 21:05
czy nikt nie może mi pomoc?? nie mam dostępu do endokrynologa. lekarze i na NFZ i prywatnie są tak oblegani ze nie chcą już nikogo przyjmować a lekarz rodzinna stwierdziła ze ona zajmuje się czym innym. boje się. proszę o jakieś podpowiedzi!!!!! proszę
napisał/a: lizzy1 2013-06-13 08:43
Podbijam temat...
Jestem w takiej samej sytuacji, bralam euthyrox 75 to mialam tsh na poziomie 3,5, jak zaczelam 100 to tsh wynosi 0,08
Dodam, ze wzielam sobie do serca rady z tego forum i radykalnie zmienilam sposob odzywiania, no i stres odszedl.
Prosze o odpowiedz, bo nie do konca wierze mojej pani dr, juz wczesniej wprowadzila mnie w gorki i dolinki nastrojowe, przepisujac branie naprzemiennie dawki 50 i 75.
Pani dr mowila mi, ze w moim wieku tsh powinno byc na poziomie 1, czy wiec moj wynik jest dobry?
napisał/a: soaring 2013-06-13 10:05
zmiana dawki z 75 na 100 to bardzo duży skok i mógł spowodować polekową nadczynność. tsh na to wskazuje, ale ponieważ tsh nie jest hormonem tarczycy, nie zawsze daje adekwatną odpowiedź, to powinnaś sprawdzić ft4, ewentualnie też ft3. wówczas byłoby wiadomo czy masz za dużą dawkę leku, czy wynikiem tsh nie trzeba się przejmować.
nie napisałaś czy pojawiły się jakieś dolegliwości typowe dla nadczynności - niepokój, przyspieszone bicie serca, uczucie gorąca, itp?
napisał/a: lizzy1 2013-06-13 12:05
Wlasnie chodzi o to, ze w koncu czuje sie dobrze, nie jest mi zimno, nie pije litrow kawy i ogolnie normalnie funkcjonuje. Czytalam o nadczynnosci polekowej, ale zadnych niepokojacych objawow nie zaobserwowalam
napisał/a: soaring 2013-06-13 12:22
to dobrze :)
ale zbadaj ft4 i ft3, bo jak pójdziesz do lekarza z tsh, to stwierdzi, że masz nadczynność.