TSH-interpretacja

napisał/a: kamilek28 2011-08-11 22:46
witam! jakis czas temu brałam tabletki antydepresyjne, gdyż lekarz stwierdził u mnie nerwice. niby typowe objawy takie jak kołatanie serca, ucisk w klatce piersiowej, zawroty głowy. od stycznia zaprzestałam brania i było ok. jednak jakis czas temu zaniepokoiły mnie ponowne dziwne kołatania serca, ostatnio nawet lekkie zawroty głowy. w dzień jest ok. nie mam żadnych objawów, ale gdy nadchodzi wieczór a zwłaszcza pora spania to odczuwam coś dziwnego, ciężko do opisania w klatce piersiowej.ktoś mi doradził badania tarczycy. w czerwcu moje TSH wynosiło 0.423, w lipcu już 3,199 , a z sierpnia umieściłam na forum...ostatnie wyniki. niby wszystko mieści się w normie, ale słyszałam, że dla lekarza ogólnego będą one w normie, a już dla endokrynologa obraz będzie inny. dlatego proszę o poradę...
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-08-12 07:31
Wiesz może rozpoznanie kliniczne sprawi że lekarz endokrynolog zacznie leczenie. Masz ciut za wysokie TSH ale jest w normie, hormony tarczycowe też są w normie, więc trudno tylko na ich podstawie stwierdzić chorobę tarczycy.
napisał/a: kamilek28 2011-08-12 09:03
djfafa napisal(a):Wiesz może rozpoznanie kliniczne sprawi że lekarz endokrynolog zacznie leczenie. Masz ciut za wysokie TSH ale jest w normie, hormony tarczycowe też są w normie, więc trudno tylko na ich podstawie stwierdzić chorobę tarczycy.





dziś jadę do lekarza ogólnego po skierowanie do endokrynologa, więc mam nadzieję, że lada moment wszysko się wyjasni, choc nie powiem, że obawiam sie długiego czasu oczekiwania...
serdecznie dziękuję za pomoc, pozdrawiam
napisał/a: linaaaa 2011-08-12 10:11
Czy nie ma żadnego znaczenia, ze w sumie całkiem niedawno byłam jeszcze w ciąży i poroniłam i że mój organizm może być rozregulowany. Tak zrozumiałam powód, dla którego mam powtórzyć badanie za 6- 8 tygodni.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-08-12 10:23
linaa napisal(a):Czy nie ma żadnego znaczenia, ze w sumie całkiem niedawno byłam jeszcze w ciąży i poroniłam i że mój organizm może być rozregulowany. Tak zrozumiałam powód, dla którego mam powtórzyć badanie za 6- 8 tygodni.


Nie bardzo wiem do czego się odnosisz bo chyba nie pytasz w swoim wątku.
napisał/a: linaaaa 2011-08-12 20:44
Bardzo przepraszam :) Faktycznie, nie jestem w swoim wątku. czy objawem hashimoto jest zamotanie ;)
napisał/a: malgosia0023 2011-08-31 20:03
wynik tsh 18,87 (0,25-5,00).Skierowanie na przeciwciwciała anty w pażdzierniku a wizyta u endo dopiero w listopadzie.Skąd pogorszenie wyników i samopoczucia mimo przyjmowania leków?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-08-31 20:13
Być może winna jest choroba autoimmunologiczna. A właściwie bierzesz lek?
napisał/a: malgosia0023 2011-09-01 17:54
tak,codziennie euthyrox 50.Jeszce nie miałam tak złych wyników.Co się dzieje...
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-09-01 20:49
Robisz przerwe między tabletką a śnaidaniem? Bierzesz regularnie? Stosujesz antykoncepcję? Masz hasimoto?
napisał/a: malgosia0023 2011-09-01 20:59
borę regularnie,przerwa między tabletką a śniadaniem to ok.40 minut.Antykoncepcji hormonalnej nie stosuję,a czy mam hasimoto to nie wiem.Badania mam zlecone dopiero na październik
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-09-01 21:07
Więc być może masz silny proces autoimmunologiczny i to powód.