TSH - 5,05. Czy możliwe są takie objawy?

napisał/a: max92 2014-08-16 18:45
Witam, od ok. półtora roku występują u mnie dość niepokojące objawy, mianowicie mam problemy z pamięcią i koncentracją, odczuwam stałe osłabienie, senność, złe samopoczucie, wypadają mi włosy oraz najczęściej rano po przebudzeniu sztywność w mięśniach i stawach. Po zrobieniu badań krwi miesiąc temu okazało się, że mam niedoczynność tarczycy. Po dzisiejszej wizycie u endokrynologa dostałem Euthyrox N 25 oraz 50 naprzemiennie, jednak lekarz powiedział, że wg niego takie TSH jest praktycznie w normie i można sobie do 5 podwyższyć jedzeniem kapusty :) Wspomniał, że pewnie jest to spowodowane niedoborem jodu.
Stąd moje pytanie - skoro nie jest najgorzej, to czy możliwe są takie objawy jak napisałem na początku? Czy te leki mi pomogą, jeśli tak to po jakim czasie?
Dziękuje z góry za pomoc :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-16 19:00
Lekarz wróżbita widać, bo trzeba nim być aby zdiagnozować niedobór jodu na podstawie samego TSH. A do tego nie uważał w szkole na zajęciach, bo skoro masz niedobór jodu to logicznie myśląc powinien przepisać Ci jod a nie hormon tarczycy,

Ale odpowiadając na Twoje pytanie, lek powinien Ci pomóc i za jakiś czas powinieneś czuć się lepiej. Kiedy, nikt Ci nie odpowie, jeden czuje się lepiej niemal natychmiast a inny po pół roku.
napisał/a: max92 2014-08-16 20:09
Zapomniałem dodać, że miałem też w badaniach zrobione FT3 i FT4 - wszystko w normie. Do tego właśnie przeczytałem, że sertalina, którą biorę od kwietnia zwiększa poziom TSH, więc już chyba wszystko jasne. Czy powinienem mimo wszystko brać ten lek na tarczyce?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-18 08:04
Nie odpowiem Ci na to pytanie. Skoro bierzesz lek antydepresyjny to nie wiem czy część objawów masz od tarczycy czy od zaburzeń psychicznych.