trzustka, żołądek...proszę o odp.

napisał/a: on39 2015-12-25 11:56
Mam 39 lat, od dawna w sumie od paru lat zdarzały mi cie dość często biegunki. Fakt, jadłem byle co, w tyg czasem wypiłem kilka piw. Ponad 2 mce temu trafiłem do szpitala z bardzo silnym bólem w nadbrzuszu, zrobili mi badanie crp wyszło 12, amylaza we krwi 270 i w moczu 700, oraz niewiele podwyższone ggtp. Stwierdzili , ze mam zap trzustki , zrobili mi tomograf komp na brzucha ale nic nie wyszło...z trzustką ok, zadnych kamieni itp., zwapnień. Tylko stłuszczona wątroba. No i w końcu po 9 dniach głodówki i podawania kroplówek na leczenie zapalenia trzustki zrobili mi gastroskopie gdzie wyszły nadżerki i zapalenie opuszka dwunastnicy oraz afty zoładka (nie porbali nawet zadnego wycinka ani testu na helico). Zapisali controlog. Na wypisie ze szpitala mam napisane przewlekłe zap trzustki, zap zoładka i dwunastnicy. Poszedłem do gastrologa ten mi zlecil badanie na helico i wynik wyszedł 7 a norma chyba mniej niż 1, oraz zrobiłem sobie amylazę gdzie wynik 125 oraz lipaze gdzie wynik 200, crp wynik 5. Stolce mam jakby tłuszczowe jasne. Pobolewa mnie w nadbrzuszu promieniuje w plecy , raz boli z lewej raz z prawej strony, ból raz jest mniejszy raz większy. Biore controloc 40 mg, oraz creon travix. Zastanawia mnie na jakiej podstawie oni napisali pzt skoro tk wyszło prawidłowo? i dostałem od gastologa skierowanie na powtórne tk brzucha mam termin na połowe stycznia (akurat był wolny) , moje pytanie brzmi czy jeśli miałem tk robione w polowie października to czy w styczniu nie będzie za wcześnie? czy jakies zmiany w trzustce będą widoczne? czy może to tk zrobić później? skad te bóle przewlekłe? czy może tak bolec od tej dwunastnicy? gastro cos wposmniał ze lipaza może być podwyzszona od zapalenia zoladka i dwunastnicy, ale ja czytales ze dwunastnica może podrazniac trzustke,wiec może się zrobić stan przewlekły? trzymam diete po wyjściu ze szpitala i zero alkoholu. W szpit leczyli mnie na trzustke a mnie zoładek bolał
napisał/a: Konstans 2015-12-26 19:20
Witaj,
sam widzisz jakie kuriozalne miałeś leczenia i diagnozę. Przykro mi ale ... taka jest polska rzeczywistość szpitalna i przychodniowa.
Powiedz proszę, jaką dietę Ci zalecono? co jesz? po czym szczególnie odczuwasz dolegliwości?
To istotne, nawet nie wiesz jak bardzo.
Parametry masz bardzo podwyższone. Jesteś mlodym człowiekiem, więc musisz wziąć się za siebie.
Controloc nic Ci nie da. Za chwilę objawy wrócą ze zdwojoną siłą (nie życzę oczywiscie ale wiem, jak to działa).
Masz stan zapalny. Mniej istotne czy tylko zołądka, czy dwunastnicy czy trzustki. Wszystko leczy odpowiednia dieta, suplementy i higiena życia.
Będzie dobrze ale musisz potraktować swój stan powaznie i .... posłuchac sie mnie ;)
Pozdrawiam.
napisał/a: on39 2016-01-07 21:46
witam, myślałem, ze tu odpowie jakiś lekarz , ktoś kto się zna a nie kto zgaduje bez doświadczenia medycznego
Otóż controloc pomoze i to trzeba brac na to co ja mam, niejeden LEKARZ na innym forum mi to napisał
napisał/a: Konstans 2016-01-08 09:20
on39 napisal(a):witam, myślałem, ze tu odpowie jakiś lekarz , ktoś kto się zna a nie kto zgaduje bez doświadczenia medycznego
Otóż controloc pomoze i to trzeba brac na to co ja mam, niejeden LEKARZ na innym forum mi to napisał


zatem powodzenia
szczerze i serdecznie ....

ale duzo jeszcze pracy przed Tobą, byś zrozumiał, co do Ciebie napisałam....

Pozdrawiam.
napisał/a: on39 2016-01-08 09:59
Konstans napisal(a):
on39 napisal(a):witam, myślałem, ze tu odpowie jakiś lekarz , ktoś kto się zna a nie kto zgaduje bez doświadczenia medycznego
Otóż controloc pomoze i to trzeba brac na to co ja mam, niejeden LEKARZ na innym forum mi to napisał


zatem powodzenia
szczerze i serdecznie ....

ale duzo jeszcze pracy przed Tobą, byś zrozumiał, co do Ciebie napisałam....

Pozdrawiam.


Wiem, ze dieta tez jest ważna , którą stosuje cały czas...mieso gotowane, warzywa itp., zero alkoholu, słodkiego, kwaśnego, kawy..
Tylko mi controloc zapisał lekarz, on leczy tez dwunastnice i zoładek a nie tylko dieta, czasem leki trzeba brac. Wiec w szpitalach czy ogolnie jak cos komus dolega to ma nie brac leków tylko diete trzymać wg Ciebie? Jestes lekarzem?
napisał/a: Konstans 2016-01-08 15:50
Controloc nie leczy. Oddaj się dobrej lekturze a ... zobaczysz ....
Lekarzem nie jestem i chwała mi za to.
Pyszna tez nie jestem ale doświadczona, ucząca się i potrafiąca logicznie myśleć.
Tobie tez bym pomogła, gdybyś zechciał ale ... to na dzien dzisiejszy strata mojego czasu.
Dojrzejesz, przyjdziesz a ja Cie wysłucham i wesprę , jak potrafię .... :)

Człowiek to istotna kompletna. Nie da się leczyć jednej "części". Dlatego to dośc skomplikowany proces, niemniej.... warty podjęcia rękawicy.
napisał/a: on39 2016-01-10 18:53
W porządku, skoro możesz mi pomóc to skorzystam. Nadal mnie pobolewa w nadbrzuszu, obawiam się ze to może być przewlekłe zap trzustki a czytałem, ze z pzt zyje się max 12 lat i to w bólach bo wciąż boli ta trzustka robia się zwapnienia itp.,
Moja dieta wygląda tak: rano biore controlog 40 mg ,po ok godzinie jem sniadanie bułka kajzerka z białym serem, godz później banana. W porze obiadowej jakąs zupe warzywna, albo filety z kurczaka gotowane z ziemniakami i marchewka, po południu jakas przekaske typu kaszka lub jogurt naturaly i wieczorem bułke kajzerke z wedlina. Pije gorzka herbate, wode. Nie pale, alkoholu zero. Czasem przegryzam sucharki wczoraj byłem tak głodny , ze zjadłem ich z 30...
napisał/a: Konstans 2016-01-10 20:27
Powiem Ci tylko tyle - alko i papierosy (choć jestem przeciwnikiem jednego i drugiego) tak by Ci nie zaszkodziły tak jak te - nieszczęsne - bułki kajzerki, jogurty, biały ser czy kupna wedlina.
Zrozum jedno, ze to co w nas się psuje, zwłaszcza narządy trawienne, bierze się z tego, jakie świnstwo muszą trawić. To oczywiscie ogromne uproszczenie ale nie ma potrzeby pisac tu elaboratu. Do takich czynnikow dochodzi stres, praca, sen, metale cięzkie, zanieszczyszczenia, niedobory witamin i inne braki plus predyspozycje genetyczne, uwarunkowania rodzinne. Milion powodów się kompiluje i wychodzi .... choroba!

W Twoim przypadku zmiana diety to sine quo non !!!!!!!!!!!!!!! jakiejkolwiek poprawy. Musisz jeśc inaczej a zobaczysz poprawę. Boszsz... ileż ja razy mam to powtarzać. A potem wszyscy przychodzą i piszą, że owszem ... jednak racja była po mojej stronie. Ja mogę się tylko ciezyć, ze pomogłam.

Reasumując: odrzuć kategorycznie pszenicę. Pal licho - (choc jestem przeciwnikiem glutenu) - jedz chleb orkiszowy 100%, raczej żyta na trzustkę nie ale to zalezy jak się po takim chlebie czujesz? Najlepiej na miesiąc odstaw wszelki kupny chleb. jedz ziemniaki, kasze gryczaną, jaglaną, ryż. Do tego parowane, gotowane mięso, ryby, jajka. Co lubisz. I warzywa - również gotowane w Twoim przypadku. Musisz się oczyścić. Nie możesz jeść nic z nabiału. Tak po prostu jest. Poczytaj o jego szkodliwości nie tylko w chorobach z autoagresji (w wątku o hashimoto, endokrynologia, jest tego cała masa).

Jak się czujesz po owocach? Nie powinieneś ich jeść teraz.
Bierz sylimarol 150 mg 2x dziennie. Omega3 2x dziennie, olej z wiesiołka. To suplementy przeciwzapalne. Pij zioła na trawienie Wspomagaj je. Żółciopędne zwłaszcza
Jak sie czujesz po jedzeniu?

Nie ma skuteczniejszego lekarstwa nad zmianę nawyków żywieniowych. Oczywiście leki tylko wspomagają a to co jemy, jest tym... jak sie czujemy.
Ot, moja filozofia .....
Pozdrawiam.