Trzeszczenie w uchu przy wysokich dźwiękach

napisał/a: nevous 2011-11-26 18:42
Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam problem z lewym uchem. Gdy słyszę wysokie dźwięki, np. gdy sam krzyczę, gdy jestem na meczu na stadionie, lub gdy słucham głośno muzyki, w lewym uchu pojawiają się denerwujące trzaski. Byłem z tym u laryngologa, zrobił mi badanie (tutaj nie pamiętam nazwy, ale polegało na tym, że siedziałem w wytłumionym pomieszczeniu z słuchawkami i musiałem klikać gdy słyszę dźwięk w uszach), badanie wykazało, że nerw słuchowy mam w porządku i próg słyszalności nie został przesunięty. Co ciekawe, podczas ostatniej podróży samolotem odkryłem, że podczas wyrównywania ciśnienia w uszach (poprzez zatykanie nosa i wydmuchiwanie powietrza), trzeszczenie podczas hałasu ustaje, jednak tylko na chwilę. Miał ktoś może podobny problem, lub może wie co to może być? Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Pozdrawiam
napisał/a: piotrek071 2012-04-11 22:15
Myślałem od dłuższego czasu, że mam zepsutą lewą słuchawke (w słuchawkach) do czasu jak jechałem autem jako pasażer przy głośnej muzyce albo raz jak krzyknąłem jak miałem kask na głowie. Faktycznie przekładam słuchawki lewą do prawej i odwrotnie. Słuchawki są ok... mam to samo z lewym uchem co Ty i nie mam pojęcia o co chodzi.
napisał/a: nevous 2012-04-11 22:30
Byłem z tym u laryngologa. Wszystkiemu właśnie winne są słuchawki. Ja przynajmniej mam teraz nadrważliwe "coś" co odpowiada za ochronę ucha wewnętrznego przed hałasem. Przez słuchawki ten próg został przesunięty i dlatego trzeszczy przy wysokich dźwiękach. Można to zooperować po prostu przecinąjąc chirurgicznie tą rzecz, ale grozi to brakiem ochrony a co za tym idzie możesz np.słuchać z bliska startujących odrzutowców. Jakby nie było, musisz nauczyć się z tym żyć...
napisał/a: Kamilooo 2013-05-14 19:29
Witam. Od około 2 miesięcy mam to samo + piszczenie. Podobnie jak ty mam to chyba przez własną głupotę, bo był okres w którym słuchałem na słuchawkach nausznych muzyki po ok 2 godz dziennie na średnio-głośnym poziomie. Widzę, że nie ma sensu iść do lekarza...
napisał/a: Allchemia 2019-01-10 23:01
Spróbuj przepłukać wodą utlenioną najprawdopodobniej to woskowina i trzeba ją rozmiękczyć.