Trzęsące się ręce

napisał/a: roberto5455 2011-08-19 05:14
Witam, otóż od ok. roku dosyć mocno trzęsą mi się ręce, niby nic, ale wolałbym wiedzieć czy to nie jakiś poważniejszy problem. Mam 18 lat, depresje i nerwice na wstępie bym wykluczył. Wiadomo nie jest lekko być nastolatkiem w dzisiejszych czasach, ale poza problemami typowymi dla tego wieku moje życie nie jest jakoś specjalnie stresujące, nie ma też żadnego wzoru kiedy ręce mi się trzęsą. Ma to miejsce praktycznie cały czas, czasem w mniejszym, czasem w większym stopniu. Jedna z teorii, która mi przyszła do głowy to, że dzieje się tak przez ciągłe "strzelanie palcami", słyszałem kiedyś, że to może być powód takiego objawu, ale nie wiem czy to nie plotka. Inną wersją jest, że powoduje to moje hobby, które wymaga szybkich, czasem dosyć chaostycznych ruchów dłońmi/palcami oraz zajmuje dosyć sporo czasu, bo ok. 2h dziennie (i nie, nie mówie tutaj o masturbacji, a o zabawą wszelkiego rodzaju kostek rubika
napisał/a: atanasis 2011-08-20 23:28
Pierwsza sprawa - badałeś kiedykolwiek tarczycę? Miewasz problemy ze snem, nadmiernym poceniem się, czy ktoś zwracał Ci uwagę, że jesteś nadpobudliwy albo dużo mówisz? Miewasz kołatania serca? Jakie masz tętno? Mierzyłeś sobie kiedyś ciśnienie?
Jak bardzo trzęsą Ci się ręce? Wyciągnij przed siebie rękę z rozpostartymi palcami (dłonią do dołu) i połóż na wierzchu kartkę papieru. Spada?
Zażywasz jakieś narkotyki (w tym trawkę) lub dopalacze?

A może po prostu jesteś taki nerwowy? Próbowałeś jakichś technik relaksacyjnych? Trzęsą Ci się ręce, kiedy jesteś rozluźniony (np przy słuchaniu muzyki).
napisał/a: hellen1 2011-08-23 00:02
Kiedy ostatnio robiłeś badania krwi?