Trzęsące się ręce - jak leczyć?

napisał/a: lolapola 2009-03-17 15:26
Witam, mam 19 lat proszę o pomoc gdyż mam wielki problem wystarczy że się czymś lekko zdenerwuję zaraz mi się trzęsą ręce, serco szybko bije. jest to bardzo uciążliwe i krępujące. To mi utrudnia życie, przebywanie wśród ludzi. Małe zdenerwowanie powoduje że ręce zaczynają mi się trząść - bardzo trząść!:(. robiłam badanie tsh wyszło w pożądku. czy da się to jakos wyleczyć? czym to może byc spowodowane?
napisał/a: MED1234 2009-03-17 16:31
Tak jak piszesz przez nerwy,więc odpowiednie mogły by być leki uspokajające na początek te dostępne bez recepty,ale jeśli czujesz się bardzo niekomfortowo to idź do lekarza
napisał/a: lolapola 2009-03-18 08:32
Leki bez recepty nie pomagają byłam u lekarza rodzinnego przepisał pramolan i też nic nie działał. łykam codziennie magnez ale niestety to też nie pomaga.
napisał/a: MED1234 2009-03-20 20:01
Idź do psychiatry da odpowiednie leki i powinno przejść.
napisał/a: Marzyciel1 2010-03-24 06:28
Nie koniecznie musi to być nerwica, ani tarczyca.

Mam ten sam kłopot, Niedawno skończyłem 18 lat, od małego dziecka bardzo mi się trzęsą ręce. Wprawdzie to się nasila gdy się zdenerwuje, ale gdy jestem spokojny również ręce mi się trzęsą. Słyszałem o genetycznej chorobie pozapiramidowej, której głównym objawem są trzęsące się ręce. Czy wie ktoś jak ta choroba się nazywa? Czy są jakieś badania które mogły by ją wykluczyć? Objawy pasują idealnie: Dziadkowi się trzęsą ręce, ojcu no i mi.
napisał/a: jolka28-76 2010-03-24 09:07
kurcze mam to samo też z pokolenia na pokolenie , a próbowaliście hydrokortizon w syropie? Dla mnie jest rewelka
napisał/a: Marzyciel1 2010-03-24 12:43
Mi to w życiu codziennym kłopotu nie sprawia. Obawiam się jednak, że przez to nie będę mógł spełnić swojego marzenia i nie zostanę lekarzem.
napisał/a: jolka28-76 2010-03-24 13:16
dlaczego nie ,to zależy jaką specjalizacje byś chciał zrobić bo jeśli chirurgia no to już wtedy bys miał problem
napisał/a: kruckers 2010-05-02 21:11
idz do ogolnego, da Ci pierw skiuerowanie na badanie krwi. Przewiduje ze tsh tarczycowe wyjdzie ok. pozniej dostaniesz do neurologa a ten stwierdzi drżenie samoistne, chorobe rodzinna i przepisze jedyny lek na to a mianowicie propranolol czy cos takiego. cena za 50tabl ok 3zl. jezeli masz problemy z sercem to nie mozesz tego brac
napisał/a: Sizzuuurp 2010-08-21 02:02
mam ten sam problem, jestem pewien, że jest to uwarunkowane genetycznie, bo mojemu tacie też się ręce trzęsą, tyle że trochę mocniej. Czy te propranolol na pewno pomoże? Bardzo chciałbym dostać się do policji i boję się, że to mnie wykluczy...