Trzęsące się dłonie

napisał/a: mozetera 2011-04-02 00:10
Witam.
Jestem chłopakiem w wieku 20 lat.
Od dłuższego czasu odczuwam bardzo duży dyskomfort z racji tego, iż niesamowicie trzęsą mi się dłonie. Nie mam specjalnie jakiś sytuacji stresowych z racji tego, że jak sam mówię, jestem pozbawiony uczuć i mało co mnie obchodzi. Od czterech lat zajmuję się tatuowaniem i chyba już Państwo rozumieją, dlaczego trzęsące dłonie mi przeszkadzają. Dodam, że regularnie rano zażywam tabletki do rozpuszczania w wodzie "IQ Active" - nie potrafię się na niczym skupić.
Może pomogą w jakimś stopniu dalsze informacje:
Jestem osobą szczupłą (około 60kg) i wysoką (186cm). Prowadzę osiadły tryb życia, jedynie średnio co dwa dni wychodzę na parę godzin pojeździć na rolkach. Zarywam nocki z racji tego, że nie potrafię spać. Z racji wyuczonego zawodu jestem narażony na ciągłe wdychanie oparów topiącej się cyny do lutowania.
Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź.
napisał/a: ratownik_0395 2011-04-02 16:56
Wykonaj badania w kierunku chorób tarczycy typu TSH, T3 T4, może usg tarczycy.
Nie odczuwasz osłabienia, zmęczenia, napadowych uczuć gorąca ?
napisał/a: mozetera 2011-04-02 17:05
Osłabiony, zmęczony jestem od paru lat. Tylko parę razy w życiu miałem takie napady. Ostatni jakieś 4 lata temu. Myślę, że już się nie powtórzą.
napisał/a: ratownik_0395 2011-04-02 17:34
Objawy które opisujesz np. ogólne osłabienie, drżenie rąk itp. mogą sugerować nadczynność tarczycy.
Warto udać się do lekarza rodzinnego który zleci odpowiednie badania w tym kierunku.
Pozdrawiam !