trzesace sie dlonie

napisał/a: olcia3 2007-03-14 11:14
witam,

moim problemem sa trzesace sie dlonie i to nie tylko w sytucjach stresowych, czesto rece trzesa mi sie nawet przy wykonywaniu zwylych czynnosci jak krojenie czegos itp. sprawia mi to bardzo duzy dyskomfort. W sytuacjach gdy jestem nawet lekko poddenerwowana jest najgorzej. jakie moga byc przyczyny tej dolegliwosci i jak sie jej pozbyc.

bede bardzo wdzieczna za rade
napisał/a: Peter 2007-03-14 11:41
Podejrzewam, że Jesteś osobą młodą o konstytucji wrażliwej. Jeśli tak, to proponuję profilaktycznie zażywanie preparatu magnezu z wit. B6 (np. Magne B6). A w okresie zimowo-wiosennym dodatkowo wit. z gr. B (np. mulitiwitamina). Początkowo można zażywać więcej, potem połowę tego, co zaleca producent danego preparatu (zawsze taką zasadę wyznaję, gdyż organizm przyzwyczaja się do zwiększonej podaży, a to nie jest dobre). I nie zwracać uwagi na tą przypadłość, bo to tylko potęguje objawy.
Jeśli masz szczególnie okresy stresowe, to można preparatry ziołowe (nawet te reklamowane: Persen, Valerin)
napisał/a: makijaja 2007-03-15 14:18
W moim przypadku magnez nie zadziałał. Drżenie rąk pojawiło się przed 40-tką, znajomi śmiali się, gdy niosłam im kawę - drżała łyżeczka na spodeczku. Nie mogłam pomalować oczu, nawet zmywanie naczyń bywało kłopotliwe, bo drżała ręka pod kranem....
Poszłam do internisty, dał skierowanie na usg tarczycy-wyszło, ok. Kolejne skierowanie było do neurologa; tu okazało się, że mam dziedziczną chorobę zwaną Drżenie Samoistne. Łykam Propranolol 2xdziennie i jest dobrze. Pozdrawiam iżyczę, aby magnez wystarczył
napisał/a: LadyLauran 2009-11-04 13:41
Ja podepnę sie do tematu...
Mam 18lat i właśnie moje rece ostatnio drżą tak delikatnie ale jak wyciagne je przed siebie to juz calkiem si trzesa... I to ostatnio tak na co dzień bez powodu...Na innych forach czytalam ze to od alkoholu...ale ja nie pije i nie wiem czy to moze byc tylko brak witamin? I Czy moge isc z tym problemem do lekarza rodzinnego czy musze do specjalisty bo jest todla mnie strasznie uciążliwe ostatnio..:/