Trzęsące się dłonie - co z tym zrobić i gdzie iść?

napisał/a: Erdeo 2011-06-14 00:52
Nie jestem pewien czy to odpowiedni dział dla mojego problemu ale wydaje mi się że jest najodpowiedniejszy ze wszystkich.

Otóż mam 17lat i odkąd pamiętam mam problem z tym że dłonie mi się lekko trzęsą, dzieje się tak zawsze nie zależnie od nastroju. Więc to raczej nie jet nerwica, w każdy bądź razie chciałbym z tym coś zrobić. Co może być przyczyną drgania dłoni? Czy koniecznie muszę iść do lekarza i przede wszystkim do jakiego lekarza mam iść z takim problemem?
napisał/a: augustyn888 2011-06-14 09:10
Erdeo napisal(a):Nie jestem pewien czy to odpowiedni dział dla mojego problemu ale wydaje mi się że jest najodpowiedniejszy ze wszystkich.

Otóż mam 17lat i odkąd pamiętam mam problem z tym że dłonie mi się lekko trzęsą, dzieje się tak zawsze nie zależnie od nastroju. Więc to raczej nie jet nerwica, w każdy bądź razie chciałbym z tym coś zrobić. Co może być przyczyną drgania dłoni? Czy koniecznie muszę iść do lekarza i przede wszystkim do jakiego lekarza mam iść z takim problemem?



Jeżeli Ci to sprawia dyskomfort, to jak najbardziej powinieneś iść do lekarza.Na początek do lekarza rodzinnego,można zrobić badanie czy nie ma u Ciebie problemów z tarczycą.O ile wykluczy się ten problem, przyczyną trzęsących rąk dłoni może być stres lub inna przyczyna,którą może zdiagnozować np.neurolog.
Czasem na taki problem pomagają leki na nadciśnienie jak.Propranolol,jest to jednak lek na receptę, i decyzję o jego przepisaniu i zażywaniu, powinien podejmować wyłącznie lekarz.
Pozdrawiam.
napisał/a: Erdeo 2011-06-14 17:52
A jak nie mam lekarza rodzinnego?
napisał/a: augustyn888 2011-06-15 15:34
Erdeo napisal(a):A jak nie mam lekarza rodzinnego?



Lekarz rodzinny, to zazwyczaj lekarz pierwszego kontaktu,internista, w najbliższej przychodni do której należysz.
Chyba jesteś gdzieś ubezpieczony i zapisany do przychodni.