Trzeci ropień okołoodbytniczy w 3 miesiące

napisał/a: hahaoya 2013-08-08 16:42
dzien dobry,
jako ze mam juz tej choroby serdecznie dosc, postanowilam sie dorzucic, zdesperowana ze ktos cos poradzi.
Ropin dopadl mnie z dnia na dzien, wyladowalam na pogotowiu przekonana ze zbilam kosc ogonowa. Okazalo sie, ze bylam w bledzie. Dwa dni pozniej lezalam na stole operacyjnym, dzieki bogu w narkozie ( mieszkam w UK), pierwsza rana byla wielkosci pilki do golfa. Bylo to w kwietniu tego roku. Rana goila sie wolno, chirurg zostawil ja otwarta, pakowana codziennie specjlnymi opatrunkami z alg, w ciagu 2 miesiecy infekcje 3 razy, nieskonczone ilosci antybiotykow i bol, nie bylam w stanie usiasc pierwsze dwa tygodnie po operacji.
2 miesiace pozniej nikt nie byl w stanie mi powiedziec czemu rana sie nie goi, zostalo tylko ok 5x3mm ale zawsze. Nie tracilam nadziei. Dopoki 11 lipca, przez noc, wyrosl mi nastwpny ropien, bolalo okropnie wiec poszlam prosto do szpitala. ZOstalam. Wycieli znow w narkozie, tym razem operacja byla przeprowadzona wydaje mi sie lepiej, nic mnie po niej nie bolalo, nastepnego dnia mnie wypuscili, rana znow zostala otwarta, duzo wieksza tym razem ale nie gleboka, zeby wysuszyc przetoki jesli by sie cos pojawilo. Prawie 4 tygodnie temu to bylo, wszystko szlo dobrze. Wczoraj znow zaczelo bolec, czuje lekkie chlebotanie, mam lekka goraczke. pewnie niedlugo znow wyladuje w szpitalu.
Moje pytanie jest takie - co ktos zrobil zle? czy ktos z was mial nawroty tak szybko??????mialam konsultacje w chirurgiem 1 sierpnia, powiedzial ze bede potrzebowala nastepna operacje, termin mi wyznaczyl na pazdziernik, ale nie wiem czy wytrzymam? operacja bylaby bardzioej inwazyjna, uzywajac metody klapki limberga....
czy ktos robil rezonans magnetyczny zeby okreslic ile tego dziadostwa siedzi w srodku??

POMOZCIE
napisał/a: ~Anonymous 2013-08-08 17:38
A czy treść ropnia była poddana badaniu w kierunku bakterii? Pozdrawiam.
napisał/a: hahaoya 2013-08-08 17:47
Tak, po kazdej operacji i za kazdym razem gdy rana byla zainfekowana pobrano wymaz z jamy.
Po operacji nic badanie nie wykazalo. Wymaz z ran tez nic konkretnego/godnego uwagi wg angielskich lekarzy.