trzeci migdałek u niemowlaka???

napisał/a: Żaneta0987 2013-09-18 10:54
Witam! Tydzień temy byliśmy z naszą 5-cio miesięczną córeczką u laryngologa. Przyczyną tej wizyty było notoryczne (praktycznie bez przerwy od okresu noworodkowego) bulgotanie, charczenie, chrapanie w nosku. Bulgotanie to najwyraźniej słychać podczas jedzenia, kiedy dziecko się zmęczy (np podczas leżenia na brzuszku) i w nocy. Z tego też powodu córka bardzo niespokojnie śpi, słychać że jej to przeszkadza. No i Pani laryngolog po rozmowie z nami i zbadaniu Małej stwierdziła przerost trzeciego migdałka. Dostaliśmy następujące lekarstwa na zmniejszenie obrzęku:
Lymphomyosot - 10 dni 2x10 kropli
10 dni 2x15 kropli
10 dni 2x20 kropli
Buderhin spray do nosa - 5 dni 2 razy dziennie, później kilkudniowa przerwa i znowu 5 dni 2 razy dziennie. I tak przez miesiąc.
Cetalergin - raz dziennie 1,5ml.
Po miesiącu stosowania ma nastąpić poprawa.

Teraz moje pytania: czy to możliwe żeby tak małe dziecko miało przerośnięty migdałek? Czy przepisane leki nie zaszkodzą dziecku - lymphomyosot z alkoholem, buderhin - lek sterydowy? Podaję te lekatstwa zgodnie z zaleceniami Pani doktor ale z dnia na dzień mam coraz większe wątpliwości dlatego bardzo proszę o pomoc.

Żaneta
napisał/a: Peter 2013-09-19 09:57
Oczywiście, przerost migdałka jest możliwy.
Tak, lymphomyosopt zawiera alkohol, ale jest to znikoma ilość w tych 10 kroplach, chociaż stężenie wysokie. Mam nadzieję, że lekarz powiedział, że te krople trzeba przed podaniem rozcieńczyć w wodzie.
Buderhin został zalecony prawidłowo, tj. uwzględniono przerwy i nie dłużej niż miesiąc. Dla mnie ogólnie ten lekarz (lekarka) jest kompetentna.
napisał/a: Żaneta0987 2013-09-19 10:28
Tak, lymphomyosot rozcieńczam gorącą wodą - wg wskazań lekarki i dopiero podaję dziecku.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Będę spokojniejsza.
Pozdrawiam