TRZECI MIGDAŁ

napisał/a: Peter 2011-06-21 12:00
Wysięk w uszach jest spowodowany chorym migdałkiem. Ale ten chory migdałek nie jest z niczego. Prawidłowe postępowanie winno polegać na jego usunięciu (jeśli jest bezwzględna konieczność) i na leczeniu zmniejszającym częstotliwość infekcji (o ile przyczyną jest tylko infekcja), by zmniejszyć prawdopodobieństwo odrostu migdałka lub powiększania się innych migdałków.
Dla mnie pozostawienie w tej sprawy przez lekarza do wyłącznej decyzji rodzica jest lekko mówiąc nieporozumieniem.
napisał/a: ezuzia 2011-06-22 10:08
Witam,
Panie Doktorze, moja córka (7 lat) od końca stycznia do dnia bez mała dzisiejszego kaszle, z różnym nasileniem, bywało i tak że nie kasłała prawie wogóle. Dostawała różne lekarstwa łącznie z antybiotykiem nazw ich już nie pamiętam. Osłuchowo zawsze lekarz twierdził że jest czysto. W ostatnim czasie kaszel się nasilił (mieliśmy taką sytuacje że gdy weszła do dusznego pomieszczenia nie mogła przestać kasłać). Pojechałam z nią do alergologa. Miała zrobione testy skórne, które wykazały alergię na trawy, oprócz tego Pani doktor stwierdziła że wg jej opinii ma powiększony trzeci migdał i węzły chłonne na szyi. Dostała następujące leki: Xyzal 1 x na czczo, Buduiair 2 x , asmenol 1 x koło godz. 19, Flixonase 2x1 dawka do każdej dziurki. Po tych lekach nastąpiła poprawa ale kaszel i katar nie ustąpił całkowicie. Wczoraj zauważyłam że ma też sporo powiększone migdałki boczne i trochę narzekała że ją boli gardło. Śpiąc pochrapuje, albo ma otwartą buzię. Od wczoraj podaję jej też trzecią serię szczepionki ismigen (czy mogę ją podawać z powyższymi lekami?). Proszę mi tez powiedzieć czy mogę włączyć jakieś leki obkurczające migdały? Z góry będę wdzięczna za odpowiedź ponieważ sama już nie wiem co mam robić. Pozdrawiam
napisał/a: ezuzia 2011-06-22 10:09
Zapomniałam tez dodać że w nocy nie kaszle.
napisał/a: Peter 2011-06-22 11:49
Wygląda to na problem alergiczny. Leki nie od razu dadzą efekt. Poza tym nie ma leków 100% wyciszających objawy alergii. szczepionkę Ismigen można połączyć z dotychczasowymi lekami, jak również można dołączyć do tego krople Tartephedreel. Na obkurczenie migdałków obecnie dostępny w Polsce jest zasadniczo tylko Lymphozil i krople Euphorbium compositum.
napisał/a: ezuzia 2011-06-22 11:53
Dziękuję bardzo za szybka odpowiedź, proszę mi powiedzieć czy mogę podać te leki obkurczające stosując dotychczasowe leki? Jeśli tak to w jakiej dawce? a gdybym chciała nabyć imupret to ile opakowań potrzebne by mi było na leczenie?

pozdrawiam
napisał/a: ezuzia 2011-06-22 11:55
proszę tez podać mi dawkowanie Tartephedreel
napisał/a: Peter 2011-06-22 11:57
Imupret - na razie 2 opakowania. Dawkowanie ok. 10-15 kropli 3 razy dziennie.
tartephedreel - 3 trzy dziennie 10 kropli.
napisał/a: ezuzia 2011-06-22 12:12
nie zapytałam o kurację lymphozil i Euphorbium compositum jakie trzebaby wprowadzić dawkowanie i jak długo?
napisał/a: ezuzia 2011-06-22 12:19
przepraszam że tak marudze jakie opakowania imupretu 50 czy 100 ml?
napisał/a: Peter 2011-06-22 14:05
Jeśli imupret, to nie lymphozil i nie euphorbium. Powinny być to opakowania po 100 ml.
napisał/a: ezuzia 2011-06-22 14:30
Tak wiem że jak imupret to nie te pozostałe, pytam dlatego iż nie wiem czy uda mi się zdobyć imupret wówczas pozostaną mi te dwa leki, jakie byłoby dawkowanie?
napisał/a: ezuzia 2011-06-22 20:31
Panie Doktorze,

kupiłam krople euphorbium ale dopiero teraz dopatrzyłam się że to jest euphorbium SN wspomagające w leczeniu objawów towarzyszących nieżytowi nosa, a nie euphorbium comp Sn zapalenie zatok, czy te krople tez będą dobre? kurcze ale ze mnie gapa :(