Trzaskanie i szumienie.

napisał/a: Nalena 2009-09-02 14:40
Witajcie!

Od 4 lat cierpie na szumy uszne i trzaski. Te trzaski wystepuja przy przelykaniu sliny, ziewaniu i poruszaniu podniebieniem. Co dziwne kiedy mam katar znikają. Do tego dochodza ciagle słyszalne szumy jakby dzwiek telewizora bez programu z bialymi migajacymi kropkami. Bylam u 6 laryngologow ( w tym jeden super specjalista ) wiekszosc oprocz jednego powiedziala mi ze to problem z trąbkami Eustachiusza. Mialam 2 razy badanie sluchu ktore wyszlo dobrze. Bralam jakies tam leki ale nic nie pomogly. Zasnatawiam sie czy nie isc na rezonans magnetyczny? Zaden lekarz mi nie powiedzial,ze mam go zrobic ale mnie dobija fakt,ze nikt nie potrafi mi powiedziec dokladnie co to. Ktos ma podobny problem?

pzdro!
napisał/a: dimedicus 2009-09-02 17:56
Takie objawy mogą wynikać z uszkodzenia ucha wew.Przyczyn może być kilka:choroba wieńcowa,zaburzenia nadciśnienia,również przy cukrzycy.Ale mogą wynikać też ze stresu czy po przebytych infekcjach wirusowych..Można wprowadzić preparat z miłorzębu japońskiego(poprawią pracę komórek nerwowych oraz ukrwienie cun.Należy zasięgnąć porady dobrego otolaryngologa.
napisał/a: Nalena 2009-09-10 17:02
dziekuje za odpowiedz :) Cukrzycy i nadcisnienia a takze choroby wieńcowej na pewno nie mam.
Jeden z laryngologow tez powiedzial mi ze to moze byc uszkodzenie ucha wewn. Bralam juz milorzab japonski i nic mi nie pomogl. Mam wrazenie jednak,ze te trąbki cos szwankuja bo jak sobie dmuchne je i przepcham nos to troche mi lepiej. Pozdrawiam!